MENÜ KAPAT

Lüleburgazlı ve Rezekneli eğitmenler birlikte planlıyor!

Belediyemizce yürütülen Türkiye-Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Programı TTGS/043 no’lu “Sanatla Birleşen Kültürler” Projesi kapsamında proje ortağı  olarak yer alan Letonya’nın Rezekne Belediyesi proje ekibi, resim, seramik ve müzik eğitmenleri ile birlikte 16-24 Nisan tarihleri arasında kentimizi ziyaret etti.

Eş zamanlı olarak her iki kentte düzenlenecek eğitimlerin planlanması için bir araya gelen  Lüleburgaz Belediyesi ve Rezekne Belediyesi eğitmenleri karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Çalışmalar başladı

5-15 yaş aralığında çocuklar için Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisinde başlayacak seramik, müzik ve resim eğitimleri birlikte tasarlanacak ve ders programları oluşturulmaya başlandı.

Aynı zamanda Türk ve Letonyalı eğitmenler, kendi ülkelerine ve bölgelerine özgü sanatsal faaliyetler hakkında karşılıklı bilgi paylaşımında bulunarak projenin eşitsizliklerin azaltılması, barış ve adalet temalarına farklı yaklaşımlarda bulunabilmek adına kendi eğitim yöntemlerini anlattılar. Eğitmenler daha önce gerçekleştirdikleri çalışmaları da paylaştılar.

Koreografiler sergilenecek

Eğitimler doğrultusunda Rezekne şehrinden gelen çocuklarla Lüleburgaz’daki eğitimlere katılan çocuklar bir araya getirilerek beraber koreografisini hazırlayacakları gösterileri, proje sonunda düzenlenecek Lüleburgaz Sanat Festivali’nde sergileyeceklerdir.

Bu sebeple eğitmenlerin bir araya gelerek verilecek eğitimler üzerinde birlikte çalışmaları ve ortak bir eğitim metodu belirlemeleri önem arz etmektedir. Bir sonraki eğitmen buluşması  25 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Rezekne’de gerçekeleşecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi