MENÜ KAPAT

Lüleburgazlı Gençler Hayallerine Hayat Verecek

Lüleburgazlı girişimci gençler, Lüleburgaz Belediyesi ve StartUp Trakya’nın katkılarıyla Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nın etkinliğine katıldılar.

Girişimciliğin geleceğin kariyer fırsatı olduğu yönünde bilgi paylaşımında bulunulduğu etkinlikte, kariyer yolunda gençlerde farkındalık oluşturmak adına Türkiye’nin her biri kendi alanında isim yapmış girişimler, öğrencilerle buluşturuldu. Lüleburgazlı genç girişimciler de Lüleburgaz Belediyesi ve StartUp Trakya’nın katkılarıyla etkinliğe katılarak, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerini dinleme ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı yakaladılar.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut liderliğinde yürütülen programda, eğitimin önemli parçalarından biri olan girişimcilik dersi Zorlu PSM Sky Lounge’de gerçekleştirildi.

İki Yılda 3 Bin 500 Genç

Etkinlikte Okan Kara, Bahtiyar Yurtoğlu, Hasan Aslanoba, Başar Kaya, Arzu Eryılmaz, Can Yücaoğlu, Gamze Cizreli, Emre Kurttepeli, Hande Çilingir, Bora Yılmaz, Numan Numan, Murat Tortopoğlu, Ayşe İnal, Aytül Erçil, Burak Büyükdemir, Eray Erdoğan, Okan Şencan ve Jason Lau gibi konuşmacılar, girişimcilik deneyimleri ve girişimcilik ekosistemi ile ilgili tecrübelerini genç girişimci adaylarıyla paylaştı.

Mehmet Zorlu Vakfı bursiyerlerinin yanı sıra tüm Türkiye’den üniversite ve lise öğrencilerinin ücretsiz katılımına açık olan etkinliğe, ilk iki yılında toplam 3 bin 500 genç katıldı.

Start-Up’lar Büyük Önem Taşıyor

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, etkinlikte yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:  “Bugün artık sadece ürünün üzerinde inovasyon yapmak yetmiyor. İş modeli de dahil olmak üzere bir çok alanda inovasyon yapmak gerekiyor. Tüm bunları şirket içerisinde çözmek kolay değil. Çünkü ortak aklı kullanma ihtiyacı var. Bunun için de start-up’lar büyük bir önem taşıyor. Örneğin ABD’de yeni açılan iş yerlerinin yüzde 90’ı start-up’lardan oluşuyor. Bu gerçekten yüksek bir oran. Eğer bir ülkede toplumsal bir dönüşüm ve istihdam artışı istiyorsanız mutlaka start-uplara destek olmalısınız.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi