MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’ın Hak Ettiği Ödül!..

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yerel Yönetim Ödülleri dalında dereceye giren belediyeleri ödüllendirdi. 122 üye Belediyenin ortaya koyduğu 500 proje içerisinden 70 proje ödüle layık görüldü. Belediyemiz de ‘Katılım ve Yönetişim’ kategorisinde Başarı Ödülü aldı. Ayrıca ödül töreninde sadece Lüleburgaz, Çankaya, Tepebaşı ve Kepez Belediyeleri için “Üstün Başarı” ödülü verildi. Belediye Başkanımız Emin Halebak, Belediyemizde düzenlenen programda ödülle ilgili görüşlerini aktardı.

Başkan Emin Halebak programdaki konuşmasına Ankara’daki terör saldırısı ile ilgili düşüncelerini aktararak başladı.

“Terörü lanetliyorum!..”

Başkan Emin Halebak sözlerine şöyle başladı: “Türkiye’nin kalbi Ankara’nın tam merkezindeki hain tuzak 27 vatandaşımızın canını aldı. Terör, bizim yılarak, korkarak teslim olmamızı bekliyor. Ama bütün dünya şunu bilmeli ki, bu ulus Kurtuluş Savaşı’nda ateşle imtihan edildi. Bu imtihanı da başarıyla verdi. Terörü lanetlemek istiyorum. Ülkemizin, insanlarımızın üzerinde oyun oynamak isteyen herkesi lanetliyorum. Bizler bugün burada toplandığımız amaç için bir araya gelmeliyiz. Yani mutluluklarımızı çoğaltmak ve paylaşmak için bir arya gelmeliyiz. Bunu engellemek ve durdurmak isteyenler varsa bilsinler ki bizim başarılarımızı durduramayacaklar. Birlikte olma isteğimizi ve bu ülkeyi birlikte ileriye taşıma isteğimizi asla durduramayacaklar, bunu bilmeliler!..”

Üstün Başarı Ödülü

Başkan Emin Halebak ödülle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği(SODEM), bu yıl belediyelere çağrıda bulundu. Bu çağrıların sonucunda da büyükşehir, büyükşehire bağlı alt belediyeler, ilçe belediyeleri ve belde belediyeleri düzeyindeki belediyelere yaptıkları projelerle ilgili ödüller verildi. Yalnız 5 proje ile katılım istediler. Bize Katılım ve Yönetişim kategorisinde bir ödül verdiler. Bu başarı ödülü bizi çok mutlu etti. Ama asıl sürpriz şu oldu: ‘Tören bitene kadar başkanım buradan ayrılmayın’ dediler. Sürpriz açıklandı: ‘Üstün Başarı Ödülü’. Gönderdiğimiz bütün projeleri çok beğenmişler. Hatta örnek proje olarak seçmişler. Fakat yarışma formatı gereğince bir belediyeye birden fazla ödül verilemiyor. Bizim 5 tane projemizin birden birincilik ödülüne layık görülmesi bize ‘Üstün Başarı Ödülü’ verilmesine neden oldu. Bu benim tek başıma yaptığım bir şey değildi. Bu, Lüleburgaz Belediyesi çalışanlarının, Lüleburgaz halkının yani herkesin hak ettiği bir ödül. Diğer alanlardaki projelere de baktım. Eğer daha fazla proje gönderilmesine izin verilseydi, tüm alanlarda birinciliği alacak kadar iyi projelerimiz vardı diğer ödülleri de biz alırdık”

Bu hepimizin başarısıdır

Buruk bir kutlama yapıldığının altını çizen Başkan Emin Halebak, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Canımız sıkkın, üzgün ve buruk bir kutlama yaşıyoruz. Biz, bizi vuracak, mutluluğumuzu elimizden alacak zalim teröre izin vermeyeceğiz. Onurlarımızı, gururlarımızı ve mutluluklarımızı yaşayarak ülkemizi, kentimizi ve belediyemizi ileriye taşıyacak çalışmalarımız devam edecek.  Bu ödül Lüleburgaz halkına hediye etmek istiyorum. Bu hepimizin başarısıdır.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi