MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’ı geleceğe güvenle taşıyoruz

Belediyemiz tarafından 23 Ekim’de “Geleceğe Bakış” başlığıyla 2020-2024 Stratejik Plan Sunumu gerçekleştirildi.

Sunum etkinliğine, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcılarımız Erol Özgür, Gökhan Kaya Atay, Leyla Güncer, Belediye Meclis Üyeleri, Lüleburgaz önceki dönem Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Başkanı Yavuz İşçioğlu, mahalle muhtarları, Oda ve Kurum temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte, 2020-2024 Stratejik Planı kısaca katılımcılara anlatıldı. Stratejik Plan’ın Lüleburgazlı vatandaşlarla yapılan anketler sonucunda 5 aylık bir çalışmayla hazırlandığı önemle ifade edildi. Sunumda Stratejik Planın 5 yıllık bütçesinin 1 Milyar 233 Bin TL olarak belirlendiği de açıklandı.

“Yerel demokrasi güvenle güçlenir”

Sunumun ardından Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli Stratejik Plan hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Gerenli, Stratejik Plan’la ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi: “Çalışma arkadaşlarımla beraber 2020-2024 Stratejik Planımızı sizlerle paylaşmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Demokrasi, kuşkusuz, insanlar için en gelişmiş ve çağımıza en uygun yönetim şeklidir. Fakat dönem dönem sekteye uğruyor, dönem dönemde yanlış yorumlanabiliyor. Demokrasinin mutlaka güçlendirilmesi ve sağlam temellere oturtulması gerekiyor. Bununda en güçlü adımı yerelde demokrasiyi güçlendirmektir. Yerel demokrasinin güçlenmesi ve sağlam temellere oturması güven inşa etmekle olur. Güven inşa etmek içinde çoğulculuğu, katılımcılığı mutlaka sağlamalı, dürüst, şeffaf ve hesap verilebilirlikten asla ödün vermemeliyiz. İşte biz de yerel yönetim anlayışı olarak tam da bunu savunuyoruz. Lüleburgaz’da sivil toplumla, sizlerle beraber ve geniş çoğulcu katılımla Lüleburgaz’ı yönetmek, dürüstlükten, şeffaflıktan ve hesap verilebilirlikten ödün vermeden sürdürülebilir politikalarla, çalışmalarla Lüleburgaz’ı geleceğe taşımak için hep beraber çalışıyoruz.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi