MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da tam saha denetim

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce ve Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, kent genelinde gerçekleştirilen koronavirüs denetimlerine katıldı. Yeni Sanayi’de denetimlere katılan Yüce ve Gerenli esnafı maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı.

Lüleburgaz’da koronavirüse karşı mücadele tüm hızıyla sürüyor. Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gün boyu virüs denetimlerine etkin bir şekilde devam ederken, bugün kent genelinde geniş kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Denetime Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk ve çok sayıda ekip katıldı.

Sanayi esnafına tam not

Bu kez Yeni Sanayi’de gerçekleşen denetimde Yüce ve Gerenli, beraberindeki heyetle birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Esnafın koronavirüse karşı alınan maske, mesafe ve temizlik konusunda duyarlı olduğu görülürken, esnafa tam not verildi. Tedbirler konusunda eksiklikler tespit edilen esnaf ise önlemleri almaları yönünde uyarıldı.

Dört bir yanda denetim

Belediye, emniyet ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda kişinin katıldığı denetimlere il merkezinden de ekipler takviye edildi. Sabah saatlerinde görev dağılımını yapan ekipler, kentin dört bir yanındaki kafe, market, oto tamir atölyesi gibi işletmelerin yanı sıra vatandaşın yoğun olarak bulunduğu şehir içi toplu ulaşım ve Lüleburgaz Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni denetledi.

Denetimler kapsamında vatandaşların bulundukları işyerlerinde aldıkları önlemin yanı sıra maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadığı incelendi. Kurallara uymayanlara kişilere işlem yapıldı. Lüleburgaz’da gerçekleştirilen denetimler her geçen gün artarak devam edecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi