MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da kurtuluş coşkusu başladı

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü çelenk sunma töreniyle başladı. Kutlama programında konuşan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Atatürk ilke ve devrimlerinin rehberliğinde, çağdaş Cumhuriyet kenti olan Lüleburgaz, demokrasi ve hoşgörü içerisinde aydınlık geleceğe yürüyecektir. Lüleburgaz, bayramlarını ve kurtuluş gününü coşkuyla ve karnaval havasında kutlamaya devam edecek. 8 Kasım, Lüleburgaz’ın kurtuluşunun 98’inci yılı kutlu olsun.” dedi.

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü etkinlikleri büyük bir coşkuyla başladı. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sınırlı sayıda temsilcinin katıldığı çelenk sunma etkinliği Yeni Tören Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Mehmet Kurugül, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, ve çok sayıda siyasi parti, meclis üyeleri ile dernek temsilcisi katıldı. 

Kararlılık ve özgüven vurgusu

Başkan Gerenli, Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Gerenli, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümünü pandeminin gölgesinde ve İzmir depreminin acıları altında kutladıklarını söyleyerek, 8 Kasım coşkusunu aynı heyecan ve kararlılıkla kutlayacaklarını söyledi. Başkan Gerenli, “Pandemiyle mücadele ettiğimiz, 10 gün önce yaşadığımız İzmir depreminde kaybettiğimiz canların acısını derinden hissettiğimiz ve depremin yaralarını sarmak için seferber olduğumuz bugünlerde, Lüleburgazımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünü, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Atatürk’e minnet

Gerenli, Kurtuluş Savaşı’nın 7 düvele karşı kazanıldıktan sonra Lüleburgaz’ın esaret günlerinden kurtulduğunu belirterek, “Bize bu güzel duyguları yaşatan, özgür, bağımsız ve onurlu bireyler olarak yaşamamızı sağlayan başta ebedi başkomutan eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan, bu vatan için canlarını, kanlarını seve seve veren bütün şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum.” dedi.

“Ortak görev Cumhuriyete sahip çıkmak”

Lüleburgaz’ın düşman esaretinden kurtulduğu gün olan 8 Kasım’ın her yıl büyük bir coşkuyla kutlandığını kaydeden Gerenli, “İşte bugün o büyük coşkunun, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünü kutluyoruz. Atamızın dediği gibi bugün hepimize düşen ortak görev, ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyete sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu bilinçle Atatürk ilke ve devrimlerinin rehberliğinde çağdaş Cumhuriyet kenti olan Lüleburgaz, demokrasi ve hoşgörü içerisinde aydınlık geleceğe yürüyecek, bayramlarını ve kurtuluş gününü coşkuyla, karnaval havasında kutlamaya devam edecek. 8 Kasım, Lüleburgaz’ın kurtuluşunun 98’inci yılı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi