MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da hurda araçlar toplanıyor

Lüleburgaz Belediyesi kent genelindeki atıl durumdaki tehlike saçan hurda araçları tek tek kaldırmaya başladı. İlk etapta Köprübaşı Sanayi Sitesi’ndeki araçları yediemin depolarına kaldırmaya başlayan Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, buradaki çalışmanın ardından etap etap diğer bölgelerdeki araçları toplamaya devam edecek.

Belediyemiz, kent genelinde atıl bir durumda bırakılmış ya da unutulmuş hurda araçları toplamak için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu doğrultuda kent genelindeki hurda araçları tek tek tespit eden Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, araçları kaldırmak için kolları sıvadı.

İlk etap Eski Sanayi

Bu kapsamda ilk olarak Köprübaşı Sanayi Sitesi’nde (Eski Sanayi) çalışma başlatıldı. Günün erken saatlerinde vinç ve çekici ile bölgeye giden ekiplerimiz, uzun süredir yerinden kımıldamadan duran araçları vinç yardımıyla kaldırarak yediemin depolarına götürmeye başladı. Ekipler, Eski Sanayi’deki çalışmalarını tamamladıktan sonra önce Yeni Sanayi’ye ardından da kentin diğer bölgelerine geçecek.

Tehlike saçıyorlar

Kent genelinde uzun yıllardır atıl bir şekilde bırakılan ya da unutulan araçlar, çevre kirliliğinin yanı sıra kötü amaçlı kişilerin uğrak noktası olduğu için tehlike saçıyor. Bulundukları mahallelerde suç yuvası olan söz konusu araçlar bu kapsamda belediye ekiplerince en kısa süre içinde tamamen kaldırılacak.

Cezası var

Öte yandan plakası olduğu halde aracını atıl bir durumda bırakan kişiler de ceza ödemek zorunda kalacak. Uyarıları dikkate almayıp aracını bulunduğu yerden almayan sürücüler, aracı kaldırıldığı takdirde hem idari para cezası, hem çekici hem de yediemin otopark ücreti ödemek zorunda kalacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi