MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da hayat “Atamız” için durdu

Lüleburgaz’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’nci yılında, saatler 9’u 5 geçe hayat durdu. Yeni Tören Alanı’nda düzenlenen törenin yanı sıra, Lüleburgaz’ın dört bir yanında vatandaşlar 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunarak Ata’ya olan saygı ve özlemini gösterdi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yılı dolayısıyla Yeni Tören Alanı’nda tören düzenlendi. Törende Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan ve İstiklal Marşı okunduktan sonra göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Törene Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Mehmet Kurugül, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Gökçen, belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Hayat durdu

Saatler Atatürk’ün yaşamını yitirdiği 9’u 5 geçeye geldiğinde ise Lüleburgaz’da hayat durdu. Kentin dört bir yanında siren sesini duyan vatandaşlar işlerini bırakıp Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Kimi taksi şoförü, kimi emekli, kimi işçi kimi de öğrenci olan çok sayıda vatandaşın saygı duruşunda bulunduğu sırada ortaya duygulandıran görüntüler çıktı.

Vatandaş karanfil bıraktı

Törenin ardından ise alana gelen 7’den 70’e çok sayıda vatandaş Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktı.

 

 

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi