MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da haftalık pandemi ve sosyal yardım raporu

Belediyemizin her hafta duyurduğu “Pandemi ve Sosyal Yardım Raporu’nun” 8-12 Mart 2021 tarihleri arasını kapsayan dönemi yayınlandı.

Belediyemizin her hafta şeffaf bir şekilde paylaştığı “Pandemi ve Sosyal Yardım Raporu” yayınlandı. Yayınlanan raporda destekte bulunulan aile sayısından kullanılan maske ve eldiven sayısına kadar çok sayıda bilgi şeffaf bir şekilde paylaşıldı.

25 aileye daha nakit desteği

Korona virüs salgınından bu yana vatandaşın her alanda yanında olan Beldiyemiz bu doğrultuda 8-12 Mart tarihleri arasında belediyeye başvurup gerekli şartları taşıyan 25 aileye daha nakit desteğinde bulundu. Bununla birlikte 24 aile de 258 parça giyecekle Sevgi Mağazası’ndan faydalandı.

10 bin maske, 161 litre dezenfektan

Tüm bunlarla birlikte korona virüsle mücadele de tüm hızıyla devam etti. Geçtiğimiz hafta Belediyemiz 161 litre dezenfektan kullanırken gerek belediye personeline gerekse vatandaşlara 10 bin 660 adet maske dağıttı. Öte yandan yine aynı şekilde 3 bin 800 adet eldiven kullanıldı. Ayrıca Zabıta Müdürlüğü ekipleri de 264 iş yerinde korona virüs denetimi gerçekleştirdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi