MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da etkinlikler tam gaz devam

Belediyemizin sosyal alanda gerçekleştirdiği etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlar Gençlik Parkı’nda çocuklar için gerçekleştirilen “Kukla Atölyesi”, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisindeki (LYFA) “Step-Aerobik” etkinliği ile yine çocuklar için düzenlenen “Ritim Atölyesi” etkinliklerine yoğun ilgi gösteriyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği aktiviteler koronavirüs önlemleriyle birlikte tüm hızıyla devam ediyor. İkisi LYFA’da biri Gençlik Parkı’nda devam eden ve tamamen ücretsiz olan etkinliklere katılım yoğun olarak gerçekleşiyor.

Hayatın ritmini tutuyorlar

 LYFA’da yaz aylarının başından bu yana düzenlenen ve tüm hızıyla süren “Ritim Atölyesi”nde 6-15  yaş arasındaki çocuklar hayatın ritmini yakalıyor. Lüleburgaz’ın dünyaca ünlü müzisyeni Ahmet Özden’den eğitim alan çocuklar her Pazartesi, Salı ve Çarşamba saat 19.00 ile 20.00 arasında LYFA’da bir araya geliyor.

Kuklayla eğleniyorlar

Etkinlikler “Ritim Atölyesi” ile de sınırlı kalmadı. 5-13 yaş arasındaki çocukların “Yaparak öğrenmesi” amacıyla Gençlik Parkı Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi’nde gerçekleştirilen kukla atölyelerinde çocuklar geri dönüştürülebilir malzemelerden yaptıkları kuklalarla hem el becerilerine güçlendiriyor hem de doğa bilincine sahip oluyor. Erdoğan Anıl Tekin’in verdiği kukla atölyesi her Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 14.00 ile 16.00 arasında gerçekleşiyor.

Sporla zinde kalıyorlar

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik ise antrenör Fatma Menekşeoğlu önderliğindeki “Step-Aerobik” etkinliği oldu. LYFA’da haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 20.00 ile 21.00 arasında gerçekleştirilen etkinliğe özellikle kadınların ilgisi yoğun oluyor. Kadınlar, 1 saat boyunca gerçekleştirilen yoğun sportif etkinlikle vatandaşlar hem ter atıyor hem de sporla zinde kalıyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi