MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da “dört” koldan denetim

Lüleburgaz’da belediye, polis ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda kişi kent genelinde dört koldan koronavirüs denetimi gerçekleştirdi. Kent genelinde yapılan kontrollerde alışveriş merkezleri, mağazalar, giyim dükkanları ve benzeri çok sayıda işletme sıkı denetimden geçti.

Lüleburgaz’da işyerlerine yönelik koronavirüs denetimleri artarak devam ediyor. Kongre Meydanı’nda toplanan denetim ekipleri, buradan kent geneline yayıldı. İkişerli gruplar halinde işletmeleri gezen ekipler, kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Maske, mesafe, hijyen

İşletmelerin genel itibariyle maske ve hijyen kurallarına uyduğu görülürken, bazı işletmelerde sosyal mesafe çizgileriyle kasalarda olması gereken engellerin yetersiz kaldığı gözlemlendi. Yetkililer işletmeleri maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarırken yapılan denetimlerin her geçen gün artarak devam edeceği mesajı verdi.

İşletmelere HES kodu zorunluluğu

Öte yandan denetim ekipleri 4 kişiden fazla işçi çalıştıran işletme sahiplerine de, çalışanlarına her gün HES koduyla işe girişlerini sağlamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi