MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da dört koldan çalışma

Belediyemiz 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında pek çok çalışma gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızın koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmasının kısıtlandığı hafta sonunda ekiplerimiz, kentin dört bir yanındaki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekiplerimiz altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra Siteler Mahallesi’ndeki parkın yapımına hız verdi. Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli de çalışmaları yerinde izleyerek ekiplerden bilgi aldı.

Ekiplerimiz, yol bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra Siteler Mahallesi’ndeki 5 bin metrekarelik alanda yükselen parkın yapımına da hız verdi. Öte yandan Lüleburgazlıların merakla beklediği bisiklet yolu için de Özgürlük Caddesi’nde ilk çizgiler çekilmeye başlandı. İşte Belediyemizin başlıklar altında kısıtlama zamanı gerçekleştirdiği çalışmalar…

O bölgelerdeki altyapıya neşter

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze bağlı ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte Edirne Bayırı mevkiindeki Kent Ormanı’na bağlanacak bin 500 metrelik içme suyu hattı çalışması başta olmak üzere dört bir yanda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda; Karaca Sokak’ta 130 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı yenileme çalışması süratle devam ediyor. Edirne ile Eski Kırklareli Caddesi kesişimine yağmur suyu ızgarası hattı yapıldı. Nazif Balkan Caddesi’ndeki 150 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı yenileme çalışması hızlandırıldı. Edirne Bayırı’nda Kent Ormanı için bin 500 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yapımına hız verildi.

Bisiklet yolunda ilk adım atıldı

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler de çalışmalarına bu dönemde hız verdi. Geçtiğimiz günlerde son etabı olan aşınma asfaltı işlemlerinin gerçekleştirildiği Özgürlük Caddesi’nde, Durak Mahallesi’ne kadar kentin dört bir yanını saracak bisiklet yolu için ilk adım atıldı. Yol çizgi çalışmalarının yapıldığı Özgürlük Caddesi’nde uluslararası standartlarda olacak bisiklet yolu için de çizgi belirlemesi gerçekleştirildi. Yine aynı şekilde Nejat Eczacıbaşı Caddesi’nin Sakızköy’e bağlandığı kısımda da yol çizgi belirlemesi çalışması yapıldı. Bunun yanı sıra 100 metrelik yağmur suyu hattı yenilenen Eski Kırklareli Caddesi’nde parke taş döşenmesi işlemlerine başlandı. Öte yandan Durak Mahallesi’ndeki sokaklara da tek tek neşter vuran Belediyemiz Meydan Sokak’ta 2 bin 500 metrekarelik parke taş döşenmesi işleminin yüzde 80’i tamamlandı.

Siteler Mahallesi parka adım adım kavuşuyor

Tüm bunların yanı sıra Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipleri ile koordineli bir şekilde yapımı gerçekleştirilen Siteler Mahallesi Açelya, Manolya ve Filiz Sokak kesişimindeki 5 bin metrekarelik alana inşa edilen 8 No’lu Park’ın yapımına hız verildi. Bununla birlikte sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler de yayalaştırılmış bölge olan İstanbul Caddesi’ndeki ağaçların tek tek budamasını gerçekleştirdi.

Başkan Gerenli tek tek inceledi

Kentin dört bir yanında çalışmalar sürerken Başkan Gerenli de çalışmaları yerinde takip etti. Ekiplerin çalışmalarını tek tek gezen ve inceleyen Gerenli, yetkililerden bilgi aldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi