MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da Bir İlk Daha!

Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla etkinlik gerçekleştirmiş kent olacak Lüleburgaz’da önemli bir etkinlik daha gerçekleştirildi. Global Girişimcilik Haftası programı kapsamında düzenlenen hackhatonla Lüleburgaz’da bir ilke daha imza atıldı.

Trakya’daki üç üniversitenin buluştuğu ilk hackhatonda üniversite öğrencileri yeni kazanımlar elde ettiler. Hackhaton’un açılışında Belediye Başkanı Emin Halebak yaptığı konuşmada şu ifadeleri aktardı: ‘Biz bugünle değil gelecekle uğraşıyoruz. Bilişim Garaj Akademimizde 9-16 yaş arası çocuklarımıza kod yazmayı öğretiyor ve üç boyutlu eğitimler veriyoruz. Yani çağı yakalamalarına yardımcı oluyoruz. Burada bir start up ve maker lab var. Bunları geliştirirsek, neden yaratıcılık akademisi burada olmasın. Gençler okullarını bitirdiklerinde buralarda neden çalışma imkanları sunmayalım. ”

Fırsatları Kaçırmayın

Lüleburgaz Hackhatonu’nda M3 Works’ün kurucusu Erdem Genç ile Body Percussion takım çalışması yapıldı. Erdem Genç, Trakya’nın üç üniversitesinden gelen gençlere nasıl girişimci olduğunu da anlattı. Genç konuşmasında, “Yapmayı en çok sevdiğiniz şey işiniz olsun: Zor ama imkansız değil. Mücadele edin ve mücadelenizden asla vazgeçmeyin. Hayatın size sunduğu fırsatları kaçırmayın. O fırsatları kaçırmak ya da yakalamak sizin elinizde bunu unutmayın.”dedi.

“Her Şey Değişebilir”

Genç’in ardından Mobiroller kurucusu Erol Kabadayı, mobil dünyadaki son eğilimlerin neler olduğu, mobil dünyanın ne yöne doğru gittiği ve 2018’de gerçekleşebilecek mobil trendler üzerine sunumunu gerçekleştirdi. Kabadayı, “Hayatta her an bir şeyler değişebilir. Korkup bir şeyleri bıraktığınızda hedeften uzaklaşmış oluyorsunuz. Günlük yaşamda karşılaştığınız problemlerde muhakkak birilerine danışın ve yapacağınız işlerde düşünmeden hareket edere aceleci davranmayın. Önümüzdeki 5-10 yılın trendi olacak mobil dünyaya ait kavramlara hakim olmanız gerekir. Bunlar çok önemli…”

Geleceği Yazan Kadınlar

Hackhatonda, Geleceği Yazan Kadınlar programını başarıyla tamamlayan Trakya Üniversitesinden Büşra Yıldız, deneyimlerini paylaştı. Yıldız, “Mobil uygulama ve geliştirmeyle ilk tanışmam stajla başladı. Burada gerçekleştirdiğimiz ufak tefek uygulamalar beni daha çok teşvik etti. Konuyla ilgili etkinlikleri yakından takip ettim ve katılım sağladım. Geleceği Yazan Kadınlar projesine başvurdum. Haziran ayında katılabileceğimi öğrendim. Projenin amacı kadınların mobil uygulama geliştirmeyi öğrenmelerini ve iş fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamaktı.” dedi.

Global Girişimcilik Haftası kapsamında bir hafta boyunca kentimizde pek çok etkinlik gerçekleştirilecek. Lüleburgaz, Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla etkinlik gerçekleştirmiş kent olacak…

Call Now ButtonÇağrı Merkezi