MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’da 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yıldönümü Lüleburgaz’da 27. kez yine aynı coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı Eski Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk koyma töreni ile başladı. Törene Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Garnizon Komutanı Piyade Albay Yavuz Bali, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan tören, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda devam etti.

Atatürk’e olan sevginizi çalışkan olarak gösterin

Kongre Meydanında devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin yaptı. Çetin konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Gelecek nesillere daha modern ve güçlü bir Türkiye bırakmak bizlerin en temel görevidir. Sevgili çocuklar gün sizin gününüzdür. Atatürk bu bayramı milletin geleceği olarak gördüğü sizlere armağan etmiştir. Atatürk sizlerden bir tek şey istemiştir. Çalışkan olmak. Sizlerde Atatürk’e olan sevginizi çalışarak gösterin. Bugün bizlerin bulunduğu makamlarda, mevkilerde sizler olacaksınız. Sizlerde bu bilinçle kendinizi iyi yetiştirerek üreten, öz benlerimizi özümsemiş insanlar olarak bu vatana sahip çıkacaksınız.”

Çetin’in konuşmasının ardından Hürriyet Ortaokulu öğrencisi Cahide İkra Şahinbay günün anlam ve önemine dair konuşma gerçekleştirdi. Konuşmalar tamamlandıktan sonra resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Hürriyet Ortaokulu Anasınıfı gösterisi, Atatürk İlkokulu dans gösterisi, Kocasinan İlkokulu dans gösterisi, Hürriyet Ortaokulu vals gösterisi, Emrullah Efendi Ortaokul halk oyunları gösterisi, konuk ülke ekiplerinin (Romanya, Makadonya, Gagavuzya, Bulgaristan) gösterileri gerçekleştirildi.

4 Gün Boyunca Aynı Coşkuyla Meydanlarda

Kongre Meydanında gerçekleştirilen akşam programı, Uluslararası Masa Tenisi Şenliği Ödül Töreni ve Lüleburgaz Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu’nun konseri ile başladı. Bulgaristan ve Gagavuzya’nın gösterilerinin ardından Belediye Başkanımız Emin Halebak bir konuşma yaptı. ‘Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Lüleburgaz’da Kongre Meydanı’nda 4 gün boyunca 27. kez coşkuyla kutladık.’ diyen Halebak konuşmasında demokrasinin ve meclisin önemine vurgu yaptı. Başkanımız Emin Halebak’ın konuşmasının ardından rehber öğretmenlerin sahneye davet edilmesi ve havai fişek gösterileri gerçekleştirildi. Makedonya ve Romanya ekiplerinin gösterilerinin ardından kutlama programı sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi