MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’a yeni otopark geliyor!

Lüleburgaz’ın trafiğini rahatlatmak için Trafik Master Planı doğrultusunda çalışmalarına devam eden Belediyemiz, eski 27 Mayıs Parkı alanındaki 3 bin 800 metrekarelik atıl durumdaki araziyi kente otopark olarak kazandıracak. Toplam 101 araç ve 3 otobüs kapasiteli, bünyesinde elektrikli araç, motosiklet ve bisiklet park alanlarının da bulunduğu otopark, en kısa süre içerisinde Lüleburgaz’a kazandırılacak.

Kent genelinde gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı yatırımlarının yanı sıra kentin trafiğini rahatlatacak çalışmalar için de kolları sıvayan Belediyemiz, Trafik Master Planı ile koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda belediyemiz, tarihi taş köprü mevkiinde bulunan eski 27 Mayıs Parkı’nın bulunduğu 3 bin 800 metrekarelik arazide otopark yapımına başladı.

Elektrikli araç şarj üniteleri de olacak

Çalışmalar doğrultusunda parke taş döşemesi işlemlerini gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğümüz otoparkı en kısa sürede Lüleburgaz’a kazandıracak. Otopark tamamlandığında 101 araç, 3 otobüs kapasiteli olacak. Tüm bunlarla birlikte otoparkta yönetmeliklere uygun olarak içerisinde elektrikli araç şarj ünitesinin de yer alacağı elektrikli araç park alanı da bulunacak. Otoparkta motosiklet ve bisiklet sürücüleri için de park alanı bulunacak. Öte yandan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli de çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Mehmet İbrikçi’den bilgi aldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi