MENÜ KAPAT

Lüleburgaz’a sevdasını notalara döktü

Lüleburgazlı müzik öğretmeni Ersen Evren(43), doğup büyüdüğü kente olan sevdasını notalara döktü. Pandemi döneminde “Uzak” isimli sözsüz klip yapan Evren’in bu eseri kısa sürede çok sayıda kişi tarafından büyük beğeni topladı.

Lüleburgazlı müzik öğretmeni Ersen Evren, doğduğu kent olan Lüleburgaz’a olan sevdasını müziğe yansıttı. Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmenliği yapan Evren, korona virüs salgınında hazırladığı “Uzak” isimli eseriyle kısa sürede çok sayıda kişi tarafından beğenildi.

“İlk denemem üniversite yıllarında”

Uzak klibi öncesinde üniversite yıllarında müzik dalında denemeleri olduğunu söyleyen İnönü Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu Evren, “Özellikle üniversitesi yıllarında müzikal anlamda girişimim olmuştu. Bu parçam gerçek birikimle ortaya çıktı. Pandemi süreci beni bireysel anlamda yaraladı. Ne yazık ki bütün dünyayı kasıp kavururken hepimizi zor durumda bıraktı. Bu anlamda içsel bir yolculuk yapabilme fırsatı doğdu bana. Daha çok üretmeye başladım. Daha çok çalışmaya ve araştırmaya başladım. Bu süreçte 11-12 tane parça yazma fırsatım oldu. Bunlardan 2’si enstrümanteldi” dedi.

Parça 8 ayda ortaya çıktı

Uzak isimli parçanın fikri ortaya çıktıktan sonra 8 aylık bir süreç geçtiğini söyleyen Evren, “Parçayı 7-8 ayda anca toparlayabildim. Böyle uzun yıllardan beri hissettiğim en varsa onu yansıttım. Söze hiç gerek kalmaksızın ifade edebilmem gerektiğini düşünmem için müzik cümlelerini o şekilde seçmeye çalıştım. Parçanın ortaya çıkışının en büyük sebebi pandemi döneminde kendime kalabilmemdi” diye konuştu.

Eserini Lüleburgaz’a armağan etti

Evren’in “Lüleburgaz’a ithaf ediyorum” dediği Uzak isimli eserin klibinde kanunda Erhan Küçükcivan, ud/kemanda Ersen Evren ve gitarda Ceyhun Aydemir yer alıyor. Klibin yönetmenliğini ise Ufuk Kıray üstlendi. Bu ölümsüz eserin klibi Lüleburgaz Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından çekilerek hayata geçirildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi