MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Yıldızları Milli Takıma Koşuyor!

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA) etki yaratmaya devam ediyor. Lüleburgaz Yıldızları şimdi de Milli Takım için sahaya çıkıyor! LYFA’da eğitim alıp, Lüleburgaz’dan Milli Takımlar Trakya Bölge Karması’na seçilen üç sporcumuz, Antalya’daki bölgeler arası maçlarda forma giyerek U-14 Milli takımında yer alabilmek için sahaya çıkacak.

Milli takımların önümüzdeki yıllardaki kadrosunu oluşturacak sporcuların seçimi için Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan 68 sporcu 19 Ekim’de Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde mücadele etti. Milli Takımlar Trakya Bölge Karması seçmelerinde; Kırklareli bölgesinden 14, Tekirdağ bölgesinden 11, Edirne bölgesinden 5 futbolcu Milli Takım Heyeti tarafından seçildi. Silivri, Büyükçekmece ve Küçükçekmece’de yapılan seçmelerin sonucunda Antalya’da yapılacak Milli Takımlar Türkiye Karması seçmelerine katılacak sporcular belli oldu.

Lüleburgaz’dan 3 Sporcu

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Silivri, Büyükçekmece ve Küçükçekmece bölgelerinden oluşan Trakya karmasına, Kırklareli bölgesinden 5 oyuncu seçildi. Seçilen 5 oyuncunun 3’ü LYFA’da eğitim alan sporculardan oluşuyor. Genç sporcular, 27 Kasım’da Antalya’ya giderek bölgeler arası maçlarda oynayıp U-14 milli takıma seçilebilmek için ter dökecekler.

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA)

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA), çocukların, gençlerin, kadınların her yaş grubundan insanın spor yapabilmesine, sportif aktiviteleri izleyebilmesine imkan sunan, ulusal ve uluslararası spor organizasyonları yapılmasına olanak sağlayan,  UEFA standartlarında ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından en üst kategori olan 4 yıldızlı tesis olarak, kente ve kentliye sunduğu katkıyla etki yaratmaya devam ediyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi