MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi Aşçılık Kursları Başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenleyeceği, katılımcılara meslek kazandırma ve kendilerini geliştirmeleri için aşçılık, pastacılık, servis, sunum ve benzeri eğitimlerin verileceği kursların başlaması için protokol imzalandı.

Belediye Başkanımız Dr.Murat Gerenli ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nedim Çetin tarafından 22 Kasım’da imzalanan protokol kapsamında, ilk kurslar için kayıtlar başlıyor. Aşçılık Kursları için başvurular, 26 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında 17.30’a kadar Lüleburgaz Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ve Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacak.

Protokolün amacı

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde(LYLA), gastronomi alanında temel bilgileri öğreterek yaratıcılığın ortaya çıkmasına olanak tanımak üzere; yeme-içme kültürü ve adabı konularında bilinç uyandırmak, bilinci artırmak, bu kapsamda doğru ve ekonomik malzeme seçimi-pişirme teknikleri, menü düzenleme, servis ve sunum incelikleri gibi konularda eğitim verilecek.

Kurslar 9 hafta sürecek

9 hafta boyunca hafta içi 5 gün,  ilk kurs 09.00-12.15 arasında, ikinci kurs da 13.00-16.15 saatleri arasında gerçekleşecek. Kurslar ücretsiz olacak. Eğitim malzemeleri katılımcılar tarafından sağlanacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi