MENÜ KAPAT

Lüleburgaz yeşilleniyor!

Siteler Mahallesi Manolya, Açelya ve Filiz Sokak kesişimindeki atıl araziye tam donanımlı park yapılacak. Belediyemize bağlı ekipler sahada çalışmalara başlarken Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli de parkta incelemelerde bulundu. Projenin detaylarını mahalle sakinleriyle de paylaşan Başkan Gerenli, bölgenin modern bir parka en yakın zamanda kavuşacağı müjdesini verdi.

Başkan Gerenli’nin 2019 yerel seçimlerindeki vaatlerinden biri olan “Nefes alacağımız, daha fazla yeşil alanın bulunduğu Lüleburgaz” hayali birer birer gerçek oluyor. Bu kapsamda bir yandan Lüleburgaz Kent Ormanı için hummalı bir çalışmaya giren Belediyemiz, diğer yandan da kentin dört bir yanına yeni park ve bahçeler yapıyor. Bu doğrultuda Siteler Mahallesi Manolya, Açelya ve Filiz Sokak’ın kesişiminde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır talebi olan parkın yapımına başlandı.

Yeni bir yaşam alanı…

Belediyemize bağlı ekiplerin Perşembe günü iş makineleriyle çalışmalara başladığı park, yapımı tamamlandığında yaşam alanı gibi olacak. 2 bin 500 metrekarelik alanın yanı sıra, mevcuttaki eski parkın da yenilenmesiyle birlikte toplam 5 bin 144 metrekarelik alanda sokak sakinlerinin tamamına hizmet verebilecek kalitede park yapılacak. İçinde yürüyüş parkuru, kafeterya, oturma grupları, basketbol sahası ve yeşil alanların olduğu park vatandaş için yaşam alanı olacak.

Başkan Gerenli’den yakın mercek

Başkan Gerenli parkta incelemelerde bulundu. Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerden bilgi alan Başkan Gerenli, çalışmanın en kısa sürede Lüleburgaz’a kazandırılması gerektiğini söyledi. Vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Gerenli, mahalle sakinlerine parka neler yapılacağını proje görseli üzerinden gösterdi.

Yeşil alanlar artmaya devam edecek

Lüleburgaz Belediyesi’nin bir taraftan Lüleburgaz Kent Ormanı için hummalı bir çalışma içinde olduğunu diğer yandan da ilçenin dört bir yanında yeşil alan miktarını artırmak için çalıştığını söyleyen Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’da yeşil alanlar artmaya devam edecek. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 metrekarenin üzerine çıkararak dünya standartlarını yakalayacağız.” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi