MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Tiyatro Akademisi Atölyeleri Başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında hayata geçen Lüleburgaz Tiyatro Akademisi 158 katılımcısı ile 2 Ekim 2017 tarihinde atölyelere başlıyor.

Lüleburgaz Tiyatro Akademisi Eğitim Birimi geçtiğimiz gün Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde 2017- 2018 yılı Tiyatro Akademisi açılış toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda tiyatro atölyesi eğitmenleri ve katılımcılar bir araya geldi.

Akademi bünyesinde bu yıl açılan Yaratıcı Drama, İngilizce Yaratıcı Drama, Müziksel-İşitme-Okuma-Yazma Eğitimi, Şan ve Ses Terapisi Eğitimi, Temel Oyunculuk ve Tiyatro Eğitimi ve Modern Dans Eğitimi olmak üzere 6 farklı dalda eğitim atölyeleri düzenlenecek. 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak birinci dönemde 158 katılımcı atölyelerde eğitim alacak. Birinci dönem 6 Ocak 2018 tarihinde düzenlenecek kokteyl ile son bulacak. 7-14 Ocak tarihleri arasında yapılacak Akademi Bayramı’nda katılımcılar atölyelerde gerçekleştirdikleri performansları sahneleyecek. Aralık ayında ise ikinci dönem kayıtları alınacak ve ikinci dönem 15 Ocak 2018 tarihinde başlayacak.

Lüleburgaz Tiyatro Akademisi hakkında bilgi aldığımız Tiyatro Akademisi Sanat Yönetmeni Utku Çorbacı akademinin Lüleburgaz Tiyatro Akademisi Eğitim Birimi, Lüleburgaz Akademi Tiyatrosu Performans Birimi ve Yaratıcı Fikirler,Düşünce ve Tasarım Kulübü olmak üzere üç farklı birimle hizmet vereceğini belirterek şunları söyledi; ‘Lüleburgaz Tiyatro Akademisi kentte sahne sanatlarıyla uğraşan bireylerin, düzenlenecek eğitim atölyeleri ile sanatsal yetkinliklerini arttırmak, çocukların sanatla etkileşimlerini sağlamak,  sanat estetiği kuralları ile harmanlanmış sahne eserleri sergileyerek, tiyatronun toplumsal görevine uygun olarak halkın kültürel üretiminin, çağdaş eğitiminin, sanat düzeyi ve bilincinin yükseltilmesine katkıda bulunarak, inovatif ve öncü sanat fikirlerini ve sanat topluluklarını destekleyerek hem bireysel hem toplumsal hem de sanatsal gelişime katkı sunmak ve bilinçli bir sanat izleyici kitlesi yaratmak amacıyla kuruldu. 6 farklı dalda ilk dönem 158 katılımcı ile eğitimlerimize başlıyoruz. Açılan atölyelerin hepsi bilimsel bir temele dayanmaktadır ve tüm müfredatımız bu yönde hazırlanmıştır. Atölye eğitmenlerimizin hepsi alanlarında uzman akademik kimlik ve yeterliliğine sahip kişilerdir. Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek atölyelerin bitimindeki haftayı Akademi Bayramı ilan ettik. Bu bayramda atölye eğitmenlerimiz gözetiminde hazırlanan performanslar katılımcılar tarafından sahnelenecek. Bu bayramın içinde Türkçe ve İngilizce sahne performansları, çağdaş dans gösterisi, şan ve koro konserleri, tiyatro gösterileri gibi birçok performans yer alacak. Atamızın söylediği çok güzel bir söz vardır, “Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı ile yer almaktan ilelebet mahrum kalacaktır.” Bizlerde Atamızın bize gösterdiği ve sanatın ışığıyla aydınlanan yoldan ilelebet yürüyeceğiz.’’

ÇOCUK KOROSU 1.GRUP

ÇOCUK KOROSU 2.GRUP

İNGİLİZCE DRAMA  1.GRUP

İNGİLİZCE DRAMA  2. GRUP

YARATICI DRAMA  1. GRUP

YARATICI DRAMA  2.GRUP

MODERN DANS

ŞAN EĞİTİMİ

TEMEL OYUNCULUK

Call Now ButtonÇağrı Merkezi