MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Otizmin Farkında

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel İş Eğitim Merkezi, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Belediyesinin katkılarıyla, ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü – Otizmin Farkındayız Dünya ile Aynı Renkteyiz’ farkındalık etkinliği düzenlendi.

Türkiye’de yalnızca Lüleburgaz’da organize edilen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Dünya Otizm Farkındalık etkinlikleri Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen programla başladı. Bugün de Kongre Meydanı Çadır Etkinliği düzenlendi. Otizm farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. 19.30’da Sokollu Külliyesi ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin ışıkları mavi yakılacak.

Dünya Otizm Farkındalık Ayı Etkinlikleri kapsamında 22 Nisan’da da veliler, öğretmenler ve uzmanlar için Tohum Otizm Vakfı Paneli düzenlenecek.

Tohum Otizm Vakfı TV’de, Sosyal Medyada Sokollu Külliyesi’ni paylaşıyor

Peki neden Tohum Otizm Vakfı, Lüleburgaz’ın sembol binası olan tarihi Sokollu Külliyesini, ‘Mavi Işık Yak’ kampanyasında T.V, Sosyal Medya ve görsellerinde paylaşıyor hiç düşündünüz mü?

Sadece Lüleburgaz’da

Bir dünya etkinliği olan ‘Light it up blue’ etkinliği Türkiye’de sadece Lüleburgaz’da organize ediliyor. Bu etkinlik kapsamında dünyada Mısır Piramitler, Dubai Burj El Arab Hoteli ve Pisa Kulesi gibi sembol olmuş binalar Nisan ayı boyunca ışıklarını mavi renk yakıyorlar. Lüleburgaz da, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel İş Eğitim Merkezi, Sokollu Külliyesi ve Belediye Meydanı mavi ışıklarla süslenerek tüm dünyaya farkındalık mesajı veriyor.

Haydi Lüleburgaz!

Hepimiz Otizme Mavi Işık yakacağız. Çünkü din, dil, ırk, sosyal statü ayırt etmeyen otizmin, günümüzde bilinen tek tedavisi, tek ilacı; erken tanı ile yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Ve bunu herkes bilsin istiyoruz. 2 Nisan günü siz de mavi giyinin #‎otizmemaviışıkyak etiketi ile paylaşımlar yapın. Ayrıca bugün 19.30’da Sokollu Külliyesi ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin ışıkları mavi yakılacak. 19.30’da Kongre Meydanı’nda buluşmak üzere…

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi