MENÜ KAPAT

Lüleburgaz lavanta kokacak

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kent peyzajında kendi yetiştirdiği çiçekleri kullanmak için harekete geçti. Bu kapsamda Belediyemize ait Edirne Bayırı Mevkii’ndeki 2.5 dönümlük arazide 4 bin 500 kök lavanta ekimi gerçekleştiren ekiplerimiz 2 yıl sonra çelik alacağı lavantaları kentin dört bir yanına ekecek. Söz konusu çalışma sayesinde hem çiçek maliyeti büyük oranda azalmış olacak hem de Lüleburgaz’ın dört bir yanı lavanta çiçekleriyle renklenecek.

Tarlayı ekilebilir hale getiren Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, tarlaya 4 bin 500 kök lavanta dikti. Dikilen lavantalar 2 yıl sonra kent genelindeki çiçeklendirme çalışmalarında kullanılacak.

Verim 2 yıl sonra

Lavanta bitkisinden verim 2 yıl sonra alınacak. İki yıl sonra ekilebilir hale gelecek olan lavantalar çelik alınarak kentin dört bir yanına ekilecek.

Yerinde üretim

İki yıl sonra binlerce lavantayı kentin dört bir yanındaki cadde, sokak ve park gibi peyzaj alanlarında kullanacak olan ekiplerimiz, hem çiçek maliyetinden büyük ölçüde tasarruf elde etmiş olacak hem de dayanıklı ve güzel kokulu bir bitki olan lavantalar kendi maliyetini çıkarmış olacak.

Başkan Gerenli’den inceleme

Öte yandan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli de çalışmaları yakından takip etti. Lavanta tarlasına giden Başkan Gerenli, burada Park ve Bahçeler Müdürümüz Necmi İnci’den bilgiler aldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi