MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Kent Ormanı için imzalar atıldı

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz’ın uzun yıllardır hayali olan Kent Ormanı Projesi’nde önemli bir adım attı.

Başkan Gerenli, Lüleburgaz halkı adına, eski hava radar arazisini Lüleburgaz’a kazandıracak olan Kent Ormanı Sözleşmesi’ni imzaladı. Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünde atılan imza sonrası konuşan Başkan Gerenli, “Lüleburgaz, Kent Ormanı hayaline kavuşuyor. Herkese hayırlı olsun.” dedi.

97 hektarlık alan

Lüleburgaz, “Kent Ormanı” hayalinde tarihi bir dönemece girdi. Lüleburgaz Belediye Meclisinin Eylül Ayı 2’nci Olağan Oturumunda, Meclisten 97 hektarlık radar arazisinin Lüleburgaz Belediyesi’nce kiralanması için yetki alan Başkan Gerenli, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünde atılan imzalarla birlikte, Lüleburgaz Kent Ormanı’nı 20 yıllığına Lüleburgaz Belediyesi’ne kiraladı.

20 yıllığına kiralandı

Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünde imzalanan sözleşmeyle birlikte eski hava radar arazisini Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kente kazandıracaklarını söyleyen Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Amacımız, hayallerin hayat bulduğu bir Lüleburgaz’ı yaşatmak. Bunun için çalışmalarımız tek tek devam ediyor. Bu kapsamda Lüleburgazlıların nefes alabileceği, rahatça vakit geçirebileceği, 97 hektarlık eski radar arazisini Lüleburgaz Kent Ormanı olarak şehrimize kazandırmak için imzayı attık. Lüleburgaz Kent Ormanı kentimize hayırlı olsun.” dedi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi