MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Kent Konseyinin Başkanı Belli Oldu.

03.07.2019 Çarşamba günü saat:20.00 ’da Aşkiye Neşet Çal Sahnesinde gerçekleşen genel kurul toplantısında başkanlık ve yürütme kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.

5393 sayılı belediye kanunun 76. Maddesi gereği oluşturulan Kent Konseyi çalışmaları ile ilgili Kent Konseyi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 5. Maddesinde yer alan   “ Kent Konseyleri belediye teşkilatı olan yerlerde, mahalli idareler genel seçim sonuçlarını izleyen 3 ay içinde, 8 inci maddede belirtilen üyelerden oluşur.” Ve “ Kent konseyi genel kurulu ilk toplantısını yapmak üzere belediye başkanının çağrısı ile toplanır”  hükümleri gereği toplanan genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. İstiklal Marşından sonra Kent Konseyi Başkanı Bülent ÖNDER kürsüye çıkarak genel kurul üyelerine seslendi. Bülent ÖNDER ’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Dr. Murat GERENLİ konuşmasında;“Yerel Demokrasinin en önemli yapı taşlarından biri Kent Konseyleridir. Kent Konseyi; halkın yönetime katılmasını, halkın kentine sahip çıkmasını, kentlerin yaşam kalitesinin artırılmasını, vatandaşların kentle ilgili görüş ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmesini sağlayan katılımcı ve demokratik bir oluşumdur. Bu doğrultuda; Lüleburgaz Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz bütün etkinlik ve faaliyetlerde kentimizdeki sivil toplum kuruluşları ve Kent Konseyimiz ile işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren Kent Konseyimiz; kentimizde ortak aklın oluşumuna hizmet eden, halkımızla belediyemiz arasında güçlü bir bağ kurulması için çalışan, kent demokrasisine ciddi katlıklar sunan bir kuruluş olarak çalışmış, bundan sonra da çalışmaya devam edecektir. Kurulduğu günden bu güne kadar hizmet etmiş tüm kent konseyi başkan ve yürütme kurullarına, çalışma guruplarına şükranlarımı sunuyor, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyor, seçilecek arkadaşlarıma yeni dönemde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Divan Kurulu oluşturularak seçime geçildi.  Seçimde 112 oy kullanıldı. Açılan sandıkta 1 geçersiz, 1 boş ve 110 geçerli oy kaydedildi. Yapılan sayımın ardından 64 oy alan Binnur DİNÇ Lüleburgaz Kent Konseyinin yeni başkanı seçildi. Mevcut başkan Bülent ÖNDER 46 oy alarak başkanlığa veda etti.  Yürütme Kurulu Üyeleri seçim sonuçları ise şöyle:

 

 1. Esra BİROL  : 81
 2. Ömer ERMEN : 66
 3. Fuat KARAMAN : 62
 4. Asım ÇAĞLAYAN : 61
 5. Gönül ÇELİK  : 59
 6. İlhan KESKİNKAYA  : 59
 7. Aysel BALKAN TAN : 55
 8. Ferruh PERDAR : 49
 9. Atıf ARAL   : 48
 10. Nesrin GÖÇENER : 38
 11. Emrah KUTLU : 33
 12. Yıldız KANBİR : 31
 13. Hikmet TOPAL  : 22

 

Sonuçlara göre, Esra BİROL, Ömer ERMEN, Fuat KARAMAN, Asım ÇAĞLAYAN, Gönül ÇELİK, İlhan KESKİNKAYA ve Aysel BALKAN TAN Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilmiş oldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi