MENÜ KAPAT

Lüleburgaz için bisikleti seçin

Belediyemiz tarafından 2001’den beri 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediğimiz ‘Otomobilsiz Kent Günü’ etkinliğimiz için yine Kongre Meydanı’nda toplandık.

Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Aslan etkinlikte bir konuşma yaptı. Aslan konuşmasında şunları söyledi: “Lüleburgaz Belediyesi olarak Lüleburgaz halkının sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmek, arabalara olan bağlılığı ve trafik yoğunluğunu azaltmak, iklim değişikliği üzerindeki insan sağlığının olumsuz etkilerini azaltarak ve kentlilik bilincini artırmak amacıyla 17. Etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Otomobilsiz Kent Günü’nü her gün yaşayalım diye bu yola çıktık. Kentimizin trafiğinin en yoğun olduğu iki ana caddenin (İstanbul Caddesi-Fatih Caddesi) bir kısmını araç trafiğine kapattık. Böylece Lüleburgaz halkının, bisikletlilerin ve yayaların hizmetine sunduk. Buda yetmedi. 2017 yılı Lüleburgaz’da Bisiklet Yılı’ydı. Bu yıl için Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’ni hizmete sunduk. Bisiklet Taksiler de kentimizde halkımıza hizmet etmeye başladı. Kentimiz insanlarının sağlıklı, temiz bir ortamda mutlu bir şekilde yaşamalarını istiyoruz ve çocuklarımıza güvenli, huzurlu, sağlıklı ve temiz bir Lüleburgaz bırakmak hepimizin elinde.”

Belediye Başkan Yardımcımız Rasim Aslan’ın konuşmasının ardından, Altın Adımlar Dans Akademisinin Modernize Yöresel Gösterisi, LÜKSAD’ın Ritm Grubu Gösterisi ve Kortej Yürüyüşü ile etkinlik programı sona erdi.

Değerli Lüleburgazlılar taşıt trafiğinden kaynaklanan kirliliği önlemek için bizler de yürüme mesafesi yakın olan yerlerde mecbur kalmadığımız sürece motorlu taşıt kullanmamalıyız.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi