MENÜ KAPAT

Lüleburgaz halkı açık havada sinemaya akın etti

Belediyemizin Ağustos ayı boyunca sürdürdüğü ve Eylül ayında sona erdirdiği “Beyaz Perde Yıldızlar Altında” açık hava sinema etkinliğine Lüleburgazlılar akın etti. Aralarında “Merhaba Güzel Vatanım” film ekibinin de katıldığı 4 filmi 2 bin kişi izledi. Sosyal mesafe ve maske önlemleriyle gerçekleştirilen film gösterimlerinin önümüzdeki sene de yapılması planlanıyor.

Belediyemizin, Lüleburgazlılara nostaljiyi yaşattığı 14 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında süren “Beyaz Perde Yıldızlar Altında” açık hava sinema gösterimleri Lüleburgazlıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Aralarında festival filminin de yer aldığı gösterimleri en az 2 bin kişi izledi. Belediyemize etkinlik için teşekkür eden vatandaşlar, film gösterimlerinin önümüzdeki yıl da devam etmesi talebinde bulundu.

Koronavirüs tedbirlerine uyuldu

Belediyenin gerçekleştirdiği açık havada sinema etkinliklerinde ise ortaya güzel manzaralar çıktı. Kimi vatandaşlar sevdikleriyle birlikte, kimileri de çocuklarını da yanına alarak film keyfi yaşamaya geldi. Kiminin de kendi portatif sandalyesiyle geldiği görüldü. Öte yandan ateş ölçümü, maske ve mesafe zorunluluğu gibi sıkı önlemler alan Lüleburgaz Belediyesi, vatandaşın oturduğu sandalyelere tek tek ambalajlı bir şekilde bıraktığı patlamış mısırlarla da film konforunu artırdı.

Önümüzdeki yılda da olacak

Çağdaş, Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da, vatandaşın sosyal refahını da artırma amacıyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, vatandaşın koronavirüs salgınına rağmen yoğun ilgi gösterdiği “Beyaz Perde Yıldızlar Altında” etkinliğini önümüzdeki yıl stratejik planına da aldı.

Hangi filmler gösterildi?

Tüm bunların yanı sıra vatandaşa gösterime sunulan filmler ise sırasıyla şöyle gerçekleşti;

14 Ağustos: Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi

18 Ağustos: 120

25 Ağustos: Merhaba Güzel Vatanım

1 Eylül: Güvercin

Call Now ButtonÇağrı Merkezi