MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Global Girişimcilik Haftası’na Hazır!

Dünyada 170 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası programında Lüleburgaz da var. Global Girişimcilik Haftası kapsamında kentimizde pek çok etkinlik gerçekleştirilecek. Lüleburgaz, Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla etkinlik gerçekleştirmiş kent olacak…

Global Girişimcilik  Haftası  boyunca tüm Türkiye  genelinde etkinlikler düzenlenecek. Lüleburgaz da İstanbul’dan sonra en fazla Global Girişimcilik Haftası etkinliğine ev sahipliği yapan kent olacak. Kentimizde Global Girişimcilik Haftası açılış programı, E-Ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel’in moderatörlüğünde, English Ninjas Kurucusu Ali Servet Eyüpoğlu’nun ’21. Yüzyılda Girişimcilik’ başlıklı sunumuyla başlayacak. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmasıyla program devam edecek. Açılış programının devamında 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Slogan Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verilecek. Etkinlik haftası boyunca, daha önceden duyurusu yapılan eğitimlere kayıt olan 300 katılımcıya, alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilecek.

Ali Servet Eyüboğlu Kimdir?

2008 yılında ortaklarıyla beraber mekan keşfetme ve paylaşma platformu Mekanist’i kuran Ali Servet Eyüboğlu, Mekanist’i 2015’te küresel restoran rehberi Zomato’ya sattı. Bir süre Zomato Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Eyüboğlu, 2016 yılında İngilizce dil öğrenme uygulaması English Ninjas’ı kurdu. Kullanıcıların İngilizce bilgilerini ilerletmelerini hedefleyen English Ninjas aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden yabancı eğitmenler ile görüntülü, sesli arama veya mesaj yoluyla canlı sohbet edilebiliyor.

Global Girişimcilik Haftası Nedir?

Dünyada 170 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH), yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle girişimcilik ekosistemini bir araya getiren ve gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden bir kampanyadır. GGH her sene  Kasım ayına yayılan etkinliklerle kutlanır. GGH bu sene resmi olarak Türkiye’de onuncu defa, 13-19 Kasım 2017 tarihleri arasında kutlanacak.

Hafta boyunca, küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş insanları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar gönüllü olarak gençlerle buluşuyor. Mentörler 15- 30 yaş  arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.

GGH kapsamında Sivil  Toplum Kuruluşları, üniversiteler ve devlet kurumlarının yer aldığı 300′den  fazla  paydaş Global Girişimcilik  Haftası  boyunca tüm Türkiye  genelinde etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları organize ediliyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi