MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Girişim Kampı’nın İlk Misafirleri: Udentify!

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) İlçemizde ve tüm Trakya bölgesinde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için  inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için önemli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Ayrıca Kadın Akademisinde inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için oluşturulan “Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab” alanında Trakya Bölgesi girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik olarak ortak programlar, eğitimler, etkinlikler ve diğer ilgili faaliyetlerin gerçekleştiriliyor. Akademide oluşturulan Lüleburgaz Girişim Kampı’nda da katılımcıların katkılarıyla girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisindeki (LYKA) Lüleburgaz Girişim Kampı’nın ilk misafirleri Udentify oldu. ‘Teknolojik perakende çözümleri’ ve ‘yüz tanıma teknolojileri’ üzerine çalışan yenilikçi bir yazılım şirketi olan Udentify, Lüleburgaz Girişim Kampı’nda faaliyetlerini şu sözlerle tanımladılar: ‘Perakende sektörünün değişen dünyasında ‘kral’ müşteridir. Gün geçtikçe firmalar operasyonlarını müşteri odaklı hale getirme çalışmalarına başlamıştır. Udentify, fiziksel ortamda ‘üstün körü’ elde edilen müşteri verisini, yüz tanıma teknolojisi sayesinde %95 doğruluk oranı ile elde ediyor. Sistem anonim müşteri demografisi (yaş ve cinsiyet), belirtilen alanda geçirilen süre, etkileşime girilen ürün ya da reklam gibi veriler firmalara en doğru ölçümleme yeteneğini kazandırıyor. Firmalar Udentify çözümlerini kullanarak hizmet ve satış süreçlerini iyileştirebilir, satışlarını artırabilir, maliyetlerini düşürebilir, gelir ve verimlilik artışı sağlayacak önlemleri alabilir, doğru kampanyalar düzenleyebilir.’

Zorlu Süreçlerden Geçerek Başarıya Uzanan Bir Yol

Şirketin kurucu ortakları, karşılaştıkları tüm zorlukları aşarak Udentify’ın nasıl ortaya çıktığını ise şu sözlerle aktarıyorlar: “Bir yıllık sürenin ardından 8 kişiye ulaştık. Değer katabileceğimiz sektörleri araştırdık. Hayvancılık, tarım ve perakende sektörleri öne çıktı. Hayvancılık ve tarımda geride olduğumuz için perakendeyi seçtik. İhtiyaçları analiz ettik. Mevcut ihtiyaçlarda iki tane temel bölüm ortaya çıktı. Bunlardan biri ürün diğeri de insan. Biz de insan tarafına odaklandık. Yeterli müşteri verisinin toplanamadığını analiz ettik. Perakende sektörüne uçtan uca bir çözüm sunmak istedik. Bundan dolayı insanların her hareketini izleyerek deneyim haritası oluşturmaya özen gösterdik. Bu deneyim haritası sayesinde firmaların kör noktaları izlemelerine olanak sağladık. Şu anda elde ettiğimiz müşteri verisiyle mağazaların hem satışlarını arttırmaya hem de maliyetlerini azaltmaya çalışarak karlılıklarını arttırmaya çalışıyoruz. İzin mekanizmasında kopmak için görüntü işleme teknolojisine başvurduk. Bu yol dünyada çok az denenen bir yol. Bu nedenle zorlu süreçlerden geçtik. Ama hiçbir zaman yılmadık ve tüm zorlukları ekiple birlikte aşmayı başardık.”

“Asla Pes Etmeyin!”

Oldukça önemli başarılara imza atan Udentify kurucu ortakları girişimci adaylarına şu önerilerde bulunuyor: “Çok fazla sorunlar çıkabilir ama yılmayın, sürekli sorunları çözüp devam edin. Ürününüzü piyasa çıkarma konusunda çok beklemeyin, çok geç kalabilirsiniz. Genel yargılardan kurtulun ve ne yapmak istediğinize odaklanın. Asla pes etmeyin. Yanlış yapmaktan ve düşmekten korkmayın, çünkü her düşüş bir tecrübedir. Düşünmek, konuşmak yerine aksiyona geçmelisiniz. Aksiyon almanın hiçbir zararı yok. Her denemede başka bir şey öğreniyorsunuz. Bu sorun sizi şirketleştiriyor. Yılmaktan kaçınmak gerekiyor.”

 “Lüleburgaz Değer Üretmeye Açık Bir Yer”

Girişimcilik serüvenlerinin bir durağı da Lüleburgaz olan Udentify kurucu ortakları Lüleburgaz Girişim Kampı’nda geçirdikleri süreci şöyle dile getirdiler: “Bir Fransa kıyısına gitseniz ya da Monaco’ya gitseniz ve sizi bir kral karşılasa ancak böyle bir muamele görebilirdik herhalde. Bizi burada çok sıcak karşıladılar. Hem Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi(LYKA) hem de Lüleburgaz bir değer üretmeye çok açık bir yer. Lüleburgaz’da olmaktan çok memnunuz. Umarım bundan sonra biz de daha sık geliriz, başka ekipler de sık sık gelir. Çünkü gelip deneyimlenmesi gereken bir yer burası.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi