MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Belediyesi “Çocuk Hakları” toplantısında

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Samet Servet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle online olarak düzenlediği ve Uluslararası Çocuk Merkezi’nin de (ICC) katıldığı “Çocuğa Yönelik İhmal ve Cinsel İstismarı Önlemede İyi Çalışma Örnekleri” konulu toplantıya katıldı.

2020 yılını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı olarak kutlayan Lüleburgaz Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı “Çocuk Hakları Birimi’nin” “Çocuğa Yönelik İhmal ve Cinsel İstismarı Önlemede İyi Çalışma” konulu online toplantısına katıldı.

Türkiye’de çocuk hakları konusunda çalışma yapan büyükşehir ve ilçe belediyeleri, STK’lar ve derneklerin bir araya geldiği toplantıda Belediyemizi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Samet Servet temsil etti. Öte yandan toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Şişli Belediyesi olmak üzere baroların çocuk hakları komisyon başkanları da katıldı.

Toplantıya ICC de katıldı

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda belediyeler çocuk haklarına yönelik çalışma ve deneyimlerini paylaşıp fikir alışverişinde bulundu. Verimli bir şekilde gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıya Uluslararası Çocuk Merkezi de (ICC) katıldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi