MENÜ KAPAT

Lüleburgaz Belediyesi afetlere hazır!

Belediyemiz tarafından doğal afetlere karşı sürdürdüğümüz hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda kurum içinde personele afet eğitimi verilirken, modern teçhizatlarla yenilenen Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de olası bir afette vatandaşlarımızın yanında olmak için 7 gün 24 saat hazır bekliyor.

Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) tarafından deprem toplanma alanları geçtiğimiz yıl belirlendi. Bu kapsamda kentimizdeki her mahallenin ortak noktalarında belirlenen afet toplanma alanları, olası bir afet durumunda vatandaşın toplanacağı bölgeler olacak.

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden 21 yıl geçti. Bu süreç içerisinde birinci derece deprem bölgesinde olması bile olası İstanbul ve Tekirdağ depremlerinden fazlasıyla etkilenecek olan Lüleburgaz’da Belediyemiz hazırlıklarını sürdürüyor.

40 km menzilli telsiz sistemi

Bu kapsamda olası bir afet durumunda can kurtarmada önemli rol üstlenecek olan Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hazırlıklarını sürdürüyor. İtfaiye Müdürlüğü olası bir afette iletişimde kopukluk yaşanmaması için 40 kilometre çapında alanda etkili telsiz sistemi kurdu. Depremin yanı sıra olası bir sel ya da benzeri doğal afetlerde kullanılan telsiz sistemiyle birlikte kriz anında iletişimde süreklilik sağlanmış olacak.

Model enkazda gerçeği aratmayan eğitim

Çalışmalarında bununla da sınırlı kalmayan İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, Durak Mahallesi’nde bulunan model enkazda gerçeği aratmayan eğitimler gerçekleştiriyor. Eğitimler kapsamında araç yangını, olası bir yangın eğitimi ve enkaz altında arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, günün koşullarına göre modernize edilmiş teçhizatlarıyla “Afetlere Hazırız” mesajı verdi.

Siz de gönüllü olun!

Lüleburgaz Belediyesi olası bir doğal afete karşı hazırlıklarını sürdürürken kurum içinde de afet eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. Afetlerde arama kurtarma personellerinin de afetzede olabileceğini belirten Lüleburgaz Belediyesi yetkilileri vatandaşların da AFAD’dan ücretsiz eğitim alabileceğini belirtti. Konuyla ilgili konuşan Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürü Ceyhun Akgöl, “Vatandaşlarımız AFAD’ın açtığı afet gönüllüsü eğitimlerini ücretsiz olarak alabilirler. Unutulmasın ki her birimiz bir gün afetzede olabiliriz. Bu nedenle her mahalleden vatandaşlarımızın afet gönüllüsü olmasını istiyorum” dedi.

Afet ve Acil Toplanma Alanları

Meydana gelebilecek herhangi bir afet sonrasında vatandaşlarımızın toplanacağı güvenli toplanma alanları belirlenmişti. Bu kapsamda Lüleburgaz’da 40 adet afet ve acil toplanma yeri belirlendi. Afet ve acil toplanma noktalarına http://kentrehberi.luleburgaz.bel.tr/keos/ linkinden de ulaşabilirsiniz.

Kentimizde belirlenen 40 toplanma alanı:

1- ATATÜRK ANADOLU LİSESİ

2 – CUMHURİYET İLKOKULU

3 – ŞABAN ÖĞÜNÇ ORTAOKULU

4 – AYDIN MUTLU PARKI(CUMHURİYET MAHALLESİ MUHTARLIĞI YANI)

5- GENÇLİK PARKI (HALK EĞİTİM MERKEZİ YANI

6 – İSTİKLAL İLKOKULU

7 – MEHMET AKİF ERSOY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

8 – RAMAZAN YAMAN FEN LİSESİ

9 – GAZİ MUSTAFA KEMAL İLKOKULU

10 – FEHMİ MUTLU ORTAOKULU

11 – ŞEHİT PİLOT ÜSTEĞMEN İBRAHİM GERÇEK İLKOKULU (BURGAZKENT TOKİ)

12 – 8 KASIM ORTAOKULU

13 – LÜLEBURGAZ ANADOLU LİSESİ

14 – KAPALI PAZAR YERİ

15 – DÜVENCİLER ANADOLU LİSESİ

16 – ESKİ KAYMAKAMLIK BİNASI – İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

17 – KOCASİNAN İLKOKULU

18 – LÜLEBURGAZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

19 – EMRULLAH EFENDİ ORTAOKULU

20- KONGRE MEYDANI

21 – LÜLEBURGAZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

22 – LÜLEBURGAZ ORTAOKULU

23 – GENERAL FERHAT AKAT İLKOKULU

24 – LÜLEBURGAZ LİSESİ

25 – PAZARYERİ (ILDIZ MAHALLESİ, 1265 ADA 1 PARSEL)

26 – DSİ 9. SONDAJ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE LOJMANLARI

27 – LÜLEBURGAZ TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

28 – HACI AHMET AZMAN İMAM HATİP ORTAOKULU

29 – TİCARET VE SANAYİ ODASI İLKOKULU

30 – BAHÇELİEVLER İLKOKULU

31- MİLLİ GÜVENLİK PARKI (KURTULUŞ MAHALLESİ)

32 – 8 KASIM PARKI

33 – AYNUR ÖZBİLEN PARKI

34 – ÖZEL SOKOLLU ORTAOKULU ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

35 – ECZACIBAŞI PARKI

36 – KÜÇÜK SOKAK PARKI

37 – PROF. DR. NECDET TEKİN GENÇLİK MERKEZİ

38 – SOKOLLU MEHMET AŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

39 – 80. YIL ORTAOKULU

40 – YILDIZ PARKI

Call Now ButtonÇağrı Merkezi