MENÜ KAPAT

LİMER’in genç girişimcileri zirvede!

Türkiye’nin yerli yeniliğini temsil eden MMG 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 17-18 Ekim’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. MMG 3. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde Lüleburgaz Belediyesi olarak açtığımız standımızda, 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı, Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) ve LİMER girişimcilerinin ürettikleri projelerin tanıtımı yoğun ilgi gördü.

Ar-Ge faaliyetleri yaşamın her alanında yer aldığı için tüm insanları da etkilemiş oluyor. Gelişen ve gelişmekte olan ülkeler Ar-Ge yatırımlarında yarışa devam ediyor. Türkiye, dünyada Ar-Ge faaliyetlerini arttıran ülkeler arasında Çin’den sonra gelen ülke olarak dikkat çekiyor. MMG 3. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi de Türkiye’nin Ar-Ge faaliyetlerini arttırması açısından büyük önem taşıyor.

İki günde 12.500 katılımcı

İki gün süren zirvede 14 oturumda 60 konuşmacı ve yaklaşık 12.500 katılımcının yer aldı. İnovasyonun en önemli sorunu olan ticarileşememe, sanayideki dönüşüm, Ar-Ge tabanlı yerel kalkınmanın önündeki engellerin giderilmesi konusunda önemli konular gündeme geldi. MMG 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde sağlıktan uzay araştırmalarına, savunma sanayinden enerjiye, iletişimden çevre konularına kadar buluşlar ve icatlar sergilendi.

Lüleburgaz’ın İnovasyon Merkezi

Belediyemiz tarafından açılan stantta ürettikleri ve uygulamaya döktükleri projeleri de tanıtma fırsatı yakalayan Lüleburgaz’ın genç girişimcileri, girişimcilik kariyerleri için oldukça önemli bir deneyim elde ettiler. LİMER’de projelerini geliştirme imkan bulan girişimciler ürünlerini sektörün önde gelen isimlerine sunma şansına sahip oldular.

LİMER’de neler yapıyoruz?

Lüleburgaz Belediyesi tarafından kurulan İnovasyon Merkezi’nde girişimci ve girişimci adaylarına eğitim, ofis, mentorluk, network, girişim hızlandırma programları gibi birçok desteği ücretsiz sağlıyoruz. Sürdürülebilir ve İnovatif işler için tüm girişimci ve girişimci adaylarına kapımızı açıyoruz. Bu merkezde girişimcilerimiz önemli projelere imza attılar. Projelerini geliştirme imkanı bulan girişimcilerimiz MMG 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde bu projelerini tanıtma fırsatını yakaladılar.

İşte genç girişimcilerimizin projeleri:

eKuaför

Aygün Akyıldız ve Özgün Kurt tarafından üretilen eKuaför, güzellik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ile müşterilerini bir araya getiren ve hem işletmelerin randevularını daha kolay yönetmelerini, hem de müşterilerin randevularını daha kolay almalarını sağlayan bir mobil uygulamadır.

Compuni
Compuni yeni çalışanlar ve takımlar için faydalı içerik deposu oluşturarak şirketleri online üniversite haline getiren bir platform hazırladı. Inovanka tarafından üretilen proje, organizasyonunuzu geliştirmek istediğiniz alanlarda internet üzerinde keşfettiğiniz faydalı bilgileri depolamanızı, çalışanlarınıza sunmanızı ve içerikler üzerinde tartışılmasını sağlar. Tüm bunların dışında gelişmek istenilen alanlarda her gün faydalı içerikleri size sunar ve önerir.

Polyfield WW2

Rakarnov Studios(Burak Patır-Kaan Köse) tarafından üretilen Polyfield WW2, İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan çevrimiçi birinci şahıs savaş oyunudur. Oyun içindeki haritalar gerçek dünyadan, savaşın yaşandığı yerlerden ele alınarak tasarlandı. Henüz yayınlanmamasına rağmen ortalama 10.000 oyuncu tarafından istek listesine eklenmiştir

TR Cari

Erdem Hilmi Küçükköse tarafından üretilen TR Cari bir Müşteri, Cari Hesap ve İş Takip Programıdır. Lüleburgaz Belediyesi İnovasyon & Tasarım yılı çerçevesinde alınan eğitimler, katılım sağlanan etkinlikler ve kurulan network iletişimleri ile projeyi geliştirmeye yönelik katkılar elde edildi.

MazotApp

Hakkı Atanur Duman, Doğa Kantarcı, Burak Onur Çetin ve Bertuğ Abalı tarafından üretilen

Mazot App sağladığı kampanyalar ve kullanım kolaylığı ile seçilen akaryakıt istasyonuna ulaştırmayı hedeflerken kullanıcılarının en iyi deneyime sahip olmasını amaçlayan navigasyon tabanlı bir mobil uygulamadır.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi