MENÜ KAPAT

LİDERLER YİNE LÜLEBURGAZ’DA BULUŞTU

Lüleburgaz Belediyesi Başkanı Emin Halebak’ın yönetiminde ilan edilen 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında hem kadınların hem erkeklerin iş dünyasına katılımını artırmak için yılın son Liderler Buluşması gerçekleşti.

21 Aralık 2015’te Nil Karaibrahimgil ile 2016 Kadın Yılı lansmanını gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, ilk Liderler Buluşması’nı 30 Nisan’da düzenlenmiş ve bu buluşma Lüleburgaz halkının yoğun ilgisiyle karşılanmıştı. 2016 yılı boyunca kadınlara yönelik çok sayıda efektif aktivite ve etkinlik gerçekleştirildi. Dün de yılın son buluşmasında yine iş dünyasından önemli isimler bir araya gelerek Lüleburgaz’a ilham verdiler.

İş hayatına atılmak isteyen girişimcileri motive etmek için gerçekleşen buluşmada; MIT Technology Review tarafından düzenlenen “35 Yaş Altı Yenilikçiler” yarışmasında Yılın Sosyal Yenilikçisi ödülünü kazanan Duygu Kayaman, Bloomberg HT ekran yüzü ve “Bana Bana Hep Bana” kitabının yazarı Aslı Şafak, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı ve İstanbul Startup Angels mentorlarından Berrak Kutsoy ve General Electric Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz Lüleburgaz’da hikayeleriyle ilham oldular.

GENÇLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Liderler Buluşması kapsamında Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın danışmanı Berrak Kutsoy, Ali Sabancı ile çalışmalarından tecrübe edindiği girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemini ele alırken genç girişimcilerin dikkat etmesi gereken tüyoları paylaştı. İş yaşamında girişimci ruhun önemine dikkat çeken Kutsoy, girişimcilik merkezleri ve etkinlikleri kapsamında genç girişimciler ve öğrenciler için yarattıkları fırsatları aktardı.

Microsoft’ta çalışan ve Young Guru Academy çatısı altında projelerini yöneten Duygu Kayaman, görme engelli bir birey olarak çalışma hayatında engellere takılmak yerine engelleri ortadan kaldırmanın yollarını ve hayallerinin peşinden gitmenin önemini anlattı.

Bloomberg HT ekran yüzü ekonomist Aslı Şafak ise günlük hayatımızın ekonomisine değindi. Tüketim alışkanlıklarımızı tekrar sorgulamamıza hatta kökünden değiştirmemize neden olacak bir konuşma yapan Aslı Şafak, sıradan bir vatandaş ya da iş dünyasında üst düzey bir yönetici olalım aldığımız her küçük ekonomik kararın insanlığımız adına ne kadar büyük sonuçları olabileceğini hatırlattı. Ayrıca Aslı Şafak kitabını katılımcılar için imzaladı.

GE Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, inovasyonun ve teknolojinin girişimcilikteki yerini anlattı. Teknoloji dünyasının yeni trendi olan nesnelerin interneti hakkında da bilgiler veren Şahbaz, bu alandaki fırsatları kendi deneyimleriyle paylaştı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi