MENÜ KAPAT

Levent Üzümcü Aykırı Sohbetler’in konuğu oldu

Belediyemiz tarafından düzenlenen Aykırı Sohbetler, “Tiyatro’da Yenilikçi Yaklaşımlar” konusuyla Levent Üzümcü’yü konuk etti.

Aşkiye-Neşet Çal Sahnesinde 23 Mart’ta düzenlenen ve moderatörlüğünü Celal Pir’in yaptığı Aykırı Sohbetler programının konuşmacı konuğu ünlü tiyatrocu Levent Üzümcü oldu.

Levent Üzümcü konuşmasında şunları söyledi: “Enerjinizi heba etmeyin. Bir enerji varsa içinizde; bir mutsuzluk veya bir karamsarlık varsa, çalışarak ve üreterek bunun üstesinden gelebilirsiniz. Ben hiç durmadan elimden geldiğince, sesimi, sözümü iletmeye, paylaşmaya çalışıyorum insanlarla. Ben sadece söyleyeceğim sözü söyleyip bir yere çekilmedim. Bu ülkenin geleceği için yapılmış yanlış hamleleri gördükçe söylüyorum. Ben bu ülkenin vatandaşıyım, bunu söylemek en doğal hakkım. İnsanın kötü olduğu zaman iyileştirecek terapileri vardır doktora gitmeden. Ben demiyorum ki ölüm bunalımı için yürüyün evet belki iyi gelir ama tıbbı yardıma da ihtiyaç olur. Ama ben bu ülkenin durumuna çok üzülüyorum deyip kahvelerde oturup  konuşanlar varsa, yürüyün. Üretime dayalı bir şeyler yapın. Bir şey ürettiğiniz zaman, bir şeyin parçası olduğunuz zaman içinizdeki kötülüğü büyütmüyorsunuz. Biliyorum, bazen çok çaresiz hissediyorsunuz kendinizi onun için birbirinizi daha fazla arayın, aklı, fikri, vicdanı hür dostlarınızı daha fazla arayın. Daha fazla burada olduğunuzu hissettirin onlara.”

Anlatılan Senin Hikayendir

Cengiz Toroman’ın yazıp yönettiği ”Anlatılan Senin Hikayendir”i oynayan Levent Üzümcü oyunla ilgili de şu ifadeleri paylaştı: “Anlatılan Senin Hikayendir’de nüfus mübadelesini anlatıyorum ve oyunda, ülkemizde yaşayan Hristiyanlarla, Yunan’da yaşayan Müslümanları değiş tokuş ettiler diyorum. Bende bir mübadil torunuyum. İnsanın vatanından ayrı kalmasının ne demek olduğunu babaannemden çok iyi bilirim. Vatanını göremeden öldü. Çok zordur bunlar. Bazılarınız gitmeyi düşünebilirler. İnsanın vatanından ayrılması zordur. Çünkü insanın ana vatanı çocukluğudur. Çocukluğunun geçtiği yerdir. Cebinizde taşıdığınız çocukluğunuzla Kaliforniya’da yaşamaya kalkarsanız, bir gün mutsuz olacaksınız emin olabilirsiniz.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi