MENÜ KAPAT

Kurtuluşumuzun 95. Yılı Kutlu Olsun!

Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların toplumudur. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Lüleburgaz’ın Kurtuluşu’nun 95.Yılını Lüleburgaz halkı meydanlarda coşkuyla kutladı. 8 Kasım Kurtuluş Bayramı kutlamaları sabah saat 09.30’da eski Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı Çelenginin konulması ile başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından gelen kutlama mesajları okundu. Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

“Sadece Kurtuluşu Kutlamıyoruz”

Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kurtuluş Bayramını kutlarken, biz yalnızca bir kurtuluşu kutlamıyoruz. Sadece bir düşmandan kurtuluşu kutlamıyoruz. Ondan sonraki süreçle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kazandırdıklarını gözümüzün önüne getirirsek, biz bugün esaretten kurtuluşumuzu, özgürlüğümüzü kutluyoruz. Biz bugün geri kalmışlıktan kurtulup çağdaşlığı kutluyoruz. Biz bugün cehaletten kurtulup bilime gitmenin yolunu kutluyoruz. Biz bugün fakirlikten kurtulup zenginleşmeyi kutluyoruz. Biz bugün esir bir ulusun bireyleri olmak yerine özgür ve bağımsız bir ulusun onurlu ve gururlu olmanın mutluluğunu kutluyoruz.”

“Asla Esir Yaşamayacağız”

Başkan Halebak konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Yüz yılda geçse bazı şeyler değişmiyor. Birileri bizi özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, birliğimizden, bütünlüğümüzden etmek için mücadele edecek. Bizler de kararlılık içerisinde onu korumanın mücadelesini vereceğiz. Tehlike nereden gelirse gelsin, ne şekilde gelirse gelsin Türk ulusu tarih boyunca özgürlüğünü korudu. Çok yakın bir geçmişte yaşadığımız 15 Temmuz’u hep birlikte hatırlayalım. Hiç ummadığımız, düşünmediğimiz, planlamadığımız bir şekilde düşman bu defa cepheden gelmedi. Saldırabileceğimiz, gözümüzü ufka dikeceğimiz bir cephe yoktu Hiç ummadık, düşünmedik, öylesine haince ve sinsice bir planla üstümüze gelindi ki bu defa bu planı yapanlar bu ulusu çökelttik diye düşünmüş olabilirler. Ama Kuvayı Milliye ruhu ve içimizde var olan bu inanç ve düşünce o gün de tekrar düzlüğe çıktı. Ve bütün bu planları yapanların planlarını boşa çıkardık. Biz bugün Lüleburgaz’da 95 yıl sonra bu meydanda toplanabildiysek, çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla, tüm halkımızla beraber Kurtuluş Bayramımızı kutluyorsak, Ulu Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği bu vatanı, bu cumhuriyeti, bu demokrasiyi herkese ve her şeye rağmen koruma inancımızdan kaynaklanıyor. Asla ve asla esir yaşamayacağız!
Asla ve asla vatanımızı, bölünmez bütünlüğümüzü başkalarına bırakmayacağız. Asla ve asla demokrasimizden, cumhuriyetimizden ve Atamızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Başkan Emin Halebak’ın konuşmasının ardından, 8 Kasım Ortaokulundan 2 öğrenci, Rumeli Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nden bir öğrenci şiir okudu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan yarışmalarda dereceye giren sporculara da ödülleri verildi. Kutlama programı kortej geçişi ve gösteriler ile devam etti. Kongre Meydanında toplanan Lüleburgaz halkı fotoğraf çektirerek Kurtuluş tablosu oluşturdu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi