MENÜ KAPAT

Kültür Envanteri için çalıştay yapılacak

Belediyemizin kentin doğal ve kültürel varlıkları ile somut olmayan kültürel varlıklarını ortaya çıkarmak amacıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile işbirliğiyle çalışmalarına başladığı “Kültür Envanteri” kapsamında 2 Nisan Cuma günü “Lüleburgaz Kent Kültür Envanter Çalıştayı” düzenlenecek. Korona virüs salgını önlemleri kapsamında çevrim içi olarak düzenlenecek çalıştayda birbirinden önemli konukların yer aldığı oturumlar yapılacak.

Belediyemizin Lüleburgaz’ın kent ve kırsala ait doğal ve kültürel miras ile somut olmayan (sözlü gelenekler, gösteri sanatları, toplumsal şölenler, el sanatları vb) kültürel mirası korumak, kentsel ve kırsal kimlikle toplumsal hafızanın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla başlattığı kültür envanteri çalışmaları kapsamında “Lüleburgaz Kent Kültür Envanter Çalıştayı” düzenlenecek. Çalıştay 2 Nisan Cuma günü çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Gün boyu sürecek çalıştayda açılış konuşmalarını Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, önceki dönem Lüleburgaz Belediye Başkanları Emin Halebak, Ahmet Sezal Özbek, Özcan Değirmencioğlu, İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Rıfat Akbulut, Lüleburgazlı tarihçi yazar Ali Arslan yapacak.

Aynı anda iki oturum gerçekleştirilecek

Gün boyu sürecek olan çalıştayda birbirine paralel iki oturum gerçekleştirilecek. Aynı anda gerçekleştirilecek oturumlardan birincisi Lüleburgaz Kenti Doğal ve Kültür Varlıkları Koruma Yaklaşımları, ikincisi ise Lüleburgaz Kenti Somut Olmayan Kültür Mirasın İzleri başlığı altında gerçekleştirilecek. Her iki oturumda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Lüleburgaz’dan birbirinden değerli katılımcılar yer alacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi