MENÜ KAPAT

Konteynerlere deterjanlı suyla dezenfeksiyon

Belediyemiz, koronavirüsle mücadele kapsamında kent genelindeki yol yıkama faaliyetlerinin yanı sıra konteynerleri de tek tek deterjanlı suyla dezenfekte ediyor. Temizlik ve Çevre Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz günde ortalama 300 konteyneri yıkayarak virüsle etkin bir mücadele sürdürüyor.

Ekiplerimiz kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mesai farkı gözetmeksizin sahada çalışmalarını sürdüren ekipler konteyner, yol yıkama, pazaryerlerinin dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra kent merkezindeki dezenfektanları sık sık yeniliyor.

300 konteyner tek tek yıkanıyor

Haftada 2 bin 226 konteynerin tamamını dezenfekte eden ekiplerimiz her gün ortalama 300 konteyneri dezenfeksiyon işleminden geçiriyor. Bunun için içinde yıkama haznesi olan kamyonlarla günün erken saatlerinde yola koyulan ekiplerimiz, her gün belirlenen 3 mahallede dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor. Ekiplerimiz güzergahları boyunca bulunan bütün konteynerleri tek tek deterjanlı suyla temizlemeye devam edecek.

Yol yıkama tam gaz

Tüm bunların yanı sıra Temizlik ve Çevre Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gün aşırı bir şekilde yol yıkama faaliyetlerine devam ediyor. Ekiplerimiz konteyner yıkama ekibiyle paralel bir şekilde kent genelindeki yol ve kaldırımları tek tek yıkayarak virüsle etkin bir şekilde mücadele yürütüyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi