MENÜ KAPAT

Kent Ormanı’nı vatandaşlarımızla birlikte temizledik

Lüleburgaz Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen ‘Kent Ormanı’nı Birlikte Temizliyoruz’ etkinliği kapsamında vatandaşlar Kent Ormanı’nda bir araya geldi. Etkinliğe Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kurugül, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve temizlik personelimiz katıldı.

Etkinlik öncesinde konuşan Başkan Gerenli, Kent Ormanını 7’den 70’e temizlediklerini belirterek; “Burası hepimizin, Lüleburgaz halkının. Burayı en güzel şekilde yaşatmak, herkesin kullanacağı bir yer haline getirmek bizim en önemli görevimiz. Bunu hep birlikte başaracağız.” dedi. Daha sonra 200 adet çivili sopa, cam ve diğer atıklar için ayrılmış 500 adet çöp torbası ve bin adet tek kullanımlık eldiven dağıtılan vatandaşlar 97 hektarlık alanı temizledi.

Vatandaştan yoğun ilgi

Belediyemizin sosyal medyadan yaptığı çağrıya ise Lüleburgazlı vatandaşlar duyarsız kalmadı. Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlarımız alanı doldurdu. Vatandaşlar belediye tarafından dağıtılan malzemelerle 97 hektarlık alanı tek tek temizledi. Sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine etkinliğe katıldıklarını belirten vatandaşlardan İlhan Rodop ise temizlik öncesinde karşılaştıkları manzaraya üzüldüklerini söyledi.

Rodop; “Belediyenin yaptığı çağrılardan buranın halka açılacağını öğrendik. Davete icabet ettik. Lüleburgaz’ın eseri olacak bir yer olduğu için bizler de koşa koşa geldik. Görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Hizmet veren herkese teşekkürler. Gördüğümüz manzara Lüleburgaz’a yakışmayan bir manzara. İnsanlarımız hala kültürün ne olduğunu, temizliğin ne olduğunu farkında değiller.  Lüleburgaz halkına bu çirkinlikler gösterilebilirse belki de daha temiz alanlara kavuşuruz.” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi