MENÜ KAPAT

Kent Ormanı için kollar sıvandı

Belediyemizin 20 yıllığına Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kiraladığı “Eski Hava Radar Komutanlığı” arazisinin giriş yolunun yapımına başlandı. Ekiplerimiz, yaklaşık bin metre uzunluğundaki yolu 7 metre genişliğinde ve çift kat statik kaplama ile yapacak. İlk olarak mevcut asfalt iş makinelerince kaldırılırken, çalışmanın en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli’nin geçtiğimiz günlerde müjdelediği “Lüleburgaz Kent Ormanı”, Lüleburgaz Belediyesi’ne 20 yıllığına kiralandıktan sonra çalışmalar süratle başladı. Piknik alanı olacak ilk etabı önümüzdeki yıl Mayıs ayında vatandaşların kullanımına açmak için kolları sıvayan Belediyemiz, bu kapsamda vatandaşlar için büyük sorun olan Lüleburgaz Kent Ormanı giriş yolunu baştan aşağı yenilemeye başladı.

Yol 7 metre olacak

Yer yer 4 ile 5 metre arasında genişliğe düşen ve büyük bir bölümü çöküntü haline geldiği için sürücülere zor anlar yaşatan Lüleburgaz Kent Ormanı yolu, 7 metre genişliğine çıkarılacak. Gidiş-geliş yönlü araç trafiğinin rahat bir şekilde sürmesi için çalışan Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler bu kapsamda mevcut bozuk asfaltı sökmeye başladı.

Çift katlı statik kaplama

İş makineleriyle yolu genişletmeye başlayan ekipler, çalışmanın tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde yaklaşık bin metre uzunluğunda çift katlı statik kaplama çalışmasına geçecek. Bu çalışmanın da en kısa sürede tamamlanması için kolları sıvayan ekipler Eylül ayı sona ermeden Lüleburgaz Kent Ormanı yolunu kullanıma açacak.

O girişler kapatılıyor

Öte yandan Lüleburgaz Kent Ormanı’nın çevresinde kaçak yollarla yapılmış doğal girişler tespit eden ekipler, bu girişleri iş makineleriyle birer birer kapatmaya başladı.  Söz konusu girişler Kent Ormanı’nın çevresi çitle güvenlik altına alınana kadar kapalı kalacak.

Sırada iç yollar var

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Lüleburgaz Kent Ormanı’nın giriş yolunu tamamladıktan sonra mevcut vaziyet planına göre iç yollarda çalışma yapacak. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz de yol kenarlarındaki otları temizlemeye başladı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi