MENÜ KAPAT

Kent Orkestrası ile “zafer” coşkusunu yaşadık

Lüleburgaz Belediyesinin girişimleriyle kurulan Lüleburgaz Kent Orkestrası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda unutulmayacak bir etkinliğe imza attı. Bu toprakların sesi olan Lüleburgaz Kent Orkestrası 30 Ağustos Pazar akşamı saat 21.00’de Lüleburgaz Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yayınlanan konserle zafer coşkusunu doruğa çıkardı.

Belediyemiz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki kahraman Türk Ordusu’nun düşman kuvvetlerini bozguna uğrattığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda anlamlı bir etkinliğe imza attı. Lüleburgaz’da geçtiğimiz aylarda belediyemizin öncülüğüyle ilk kez kurulan Lüleburgaz Kent Orkestrası, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda unutulmayacak bir konser verdi. Uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek konser için günlerdir Şef Kamil Molla öncülüğünde hazırlanan orkestra, yaklaşık yarım saat süren konserde Lüleburgazlılara zafer coşkusunu yaşattı.

İstiklal Marşı’yla başladı

Lüleburgaz Kent Orkestrası’nın ilk eseri ise şair Mehmet Akif Ersoy’un bir ulusun kahramanlık destanını dizelerine yansıttığı İstiklal Marşımız oldu. Çalınacak eserler ise sırasıyla, Gençlik Marşı, 10. Yıl Marşı ve İzindeyiz şeklinde devam etti. Lüleburgaz Kent Orkestrası son olarak Joseph Haydn’ın Senfoni No:27 adlı eseriyle Georges Bizet’in Carmen Suit eserini seslendirdi.

Sosyal medyadan yayınlandı

Uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek konser Lüleburgaz Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi