MENÜ KAPAT

Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldı

KOSGEB, Trakya Kalkınma Ajansı ve Lüleburgaz Belediyesi işbirliği ile kentimizde Kadın Girişimcileri desteklemek ve geliştirmek adına kadın girişimcilere özel Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi.

İş fikirlerini hayat geçirip kendi işinin patronu olmak isteyen kadın girişimci adayları, KOSGEB’in sağladığı desteklerden faydalanmak için Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde verilen eğitime katıldılar. Eğitime katılmak isteyen Kadın Girişimci adayları Lüleburgaz Yıldızları Kadın akademisinde yapılacak mülakata davet edildi. Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat sonucunda seçilen 30 girişimci adayı eğitime katılmaya hak kazandı. Eğitimleri tamamlayan girişimci adaylarına sertifikaları Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından verildi.

“Lüleburgaz Çok Şanslı”

Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı M.M. Emre Beji, sertifika töreni öncesinde bir konuşma yaptı. Beji konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’de bilinçli ve eğitimli girişimci sayısı arttı. Bu oldukça memnun edici bir durum. Girişimcilik adına verilen eğitimler son derece önemli eğitimler. Bu eğitimlerin sürekliliği önemli. Bu nedenle eğitimlerimizin devamı gelecek. Lüleburgaz bu konuda çok şanslı. Belediye bu tür projelere çok destek veriyor. Çok güzel bir iş birliği oldu. Bu nedenle Lüleburgaz Belediyesine teşekkür ediyoruz.”

“Rol Model Olacaklar”

Sertifika töreninde Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak da görüşlerini aktardı.. Başkan Emin Halebak girişimci adaylarının topluma önemli faydalar sağlayacağını vurgulayarak şöyle konuştu: “Burada alınan eğitim çok önemli. Eğitimi alan her bir girişimci adayının ileride geleceğin girişimcilerine örnek olacağını düşünüyorum. Geçmişten günümüze pek çok toplumsal değişimler oldu. Metropoller ortaya çıktı ve bununla paralel birçok sorun da yaşanır oldu. Türkiye’nin en büyük metropol şehri İstanbul’da evinize geç gidiyorsunuz. Etkinliklere gidemiyor yeterince sosyalleşemiyorsunuz. Belki makamları var insanların ancak mutlu değiller. Halbuki biz çok şanslıyız. İstediğimiz zaman bir köye bir ormana 10-15 dakikada gidebiliyor, günün stresinden kurtulabiliyoruz. Akşam etkinliklere katılıp kültürel faaliyetler yerine getiriyor, komşularımızla selamlaşıyor kentin sunduğu imkanlardan yararlanarak daha çok sosyalleşiyoruz. Bizi biz yapan insani değerler burada var. Bunu daha da yukarı taşımalıyız. Bu nokta girişimci adayları bir başkası için örnek olacaklar. Bende yapabilirim dedirtecek rol model olacaklar. Buna inanıyorum. Bunu başarmak içinde herhangi bir yaş dilimi de yok, isteyen herkes başarabilir. Eğitime katılıp sertifikaları alan tüm girişimci adaylarını kutluyorum.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi