MENÜ KAPAT

İtfaiye’den Kış Öncesi Uyarı

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri yaklaşan kış mevsimi öncesinde vatandaşlarımızı muhtemel baca yangınları ile karşılaşmamaları konusunda uyardı.

Baca yangınlarının çok vahim yangınlara sebebiyet verebileceğinin altını çizen itfaiye müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlarımızın kış öncesinde kesinlikle baca temizliklerini yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürü Ceyhun Akgöl baca temizliğinin önemine değinerek, “Özellikle kış mevsiminde yaşanan yangınların büyük bölümünün temizlenmeyen bacalardan kaynaklanıyor. Muhtemel baca yangınlarının yaşanmaması için baca temizliğinin kesinlikle yaptırılması gerekiyor.” dedi.

DOĞALGAZ UYARISI

Ev ve işyerlerinde doğalgaz kullanan vatandaşlarımızla ilgili olarak da konuşan Akgöl, “Zehirlenme olaylarına karşı havalandırma menfezlerinin kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir. Doğalgaz kombi bakımlarının düzenli olarak yetkili servislere yaptırılması çok büyük önem taşıyor. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmaya çağırıyoruz.” uyarısında bulundu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi