MENÜ KAPAT

İtfaiyeden Başkan Gerenli’ye “su takıyla” karşılama

Lüleburgaz İtfaiyesi, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 306’ncı yıl dönümü kapsamında kutlamaya katılan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli’ye “Su takı” oluşturarak sürpriz yaptı. Araçla su takının altından geçen Başkan Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi’nin medarı iftiharısınız, gözbebeklerimizsiniz” dedi.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 306’ncı yılı Lüleburgaz İtfaiyesi’nde de kutlandı. Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde gerçekleşen pasta kesimli kutlamaya Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Başkan Yardımcılarımız Leyla Güncer, Erol Özgür ve Gökhan Kaya Atay ile birlikte daire müdürleri katıldı.

Su takıyla karşıladılar

Pasta kesimi öncesinde ise Lüleburgaz İtfaiyesi, itfaiye binasına gelen Başkan Gerenli’ye su takıyla sürpriz yapıldı. Belediye aracının girişi esnasında karşılıklı duran iki itfaiye aracının hortumlarıyla su takı oluşturuldu. Başkan Gerenli ve ekibi metrelerce yükseklikte oluşturulan su takının altından geçti.

Gurur duyulacak bir meslek

 İtfaiye binasının içinde gerçekleştirilen pasta kesimi öncesinde konuşan Başkan Gerenli, itfaiye mesleğinin gurur duyulacak bir meslek olduğunu söyledi. Başkan Gerenli, “Gerçekten kutsal bir meslek yapıyorsunuz. Her meslek önemli, her meslek severek yapılmalıdır. Ortaya çıkanlarla insanlar gurur duymalıdır ama sizler sağlıkçılar gibi insan hayatına dokunan ve saniyelerle insanların hayatını değiştirebilecek bir mesleğin içindesiniz. Bununla ne kadar gurur duysanız azdır. Ben de sizinle ne kadar gurur duysam azdır” dedi.

“Gözbebeklerimizsiniz”

Lüleburgaz İtfaiyesi’nin belediyenin gözbebeği olduğunu kaydeden Başkan Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi’nin medarı iftarısınız. Gözbebeklerimizsiniz. Gerçekten Lüleburgaz Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil eden, hayata bakışımızı en iyi şekilde gösteren çalışma arkadaşlarımdan birisiniz. Bunun için hepinize özellikle teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Yaptığınız her faaliyeti takip ediyorum”

Başkan Gerenli, itfaiyenin her faaliyetinin yakın takipçisi olduğunu belirterek, “Sizin çalışmalarınızı yakinen takip ediyorum. İlk göreve başladığımda AVM yangınında sizleri tanıdım. Onun dışında yaptığınız her faaliyeti takip ediyorum. Çok yakın zamanda 40 saniye gibi bir sürede, o da bir Türkiye rekoru, yangına müdahale ettiniz. Geçtiğimiz hafta sonu Cuma akşamı Lüleburgaz’da Özerler Mahallesi Hasanağa Çeşme Sokak’ta bir yangına buradan 6 dakika gibi bir sürede gidip müdahale etmeye başlamış olmanız benim için ve Lüleburgaz için büyük bir kazanımdır. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi