MENÜ KAPAT

İstasyon Caddesi’ne “Yeşil” dokunuş

Belediyemiz İstasyon Caddesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) ile Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinin (LYFA) önünden geçen kısmında ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi. Ekiplerimiz bölgeye 60 ligüstrüm ve 42 oya ağacı dikerken, LYFA kavşağına da 1 adet manolya ağacı dikti. Ekiplerin kent genelindeki ağaçlandırma çalışmaları artarak devam edecek.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, İstasyon Caddesi’nde ağaçlandırma çalışması başlattı. Bu kapsamda harekete geçen ekipler caddenin LYKA ile LYFA çevresinde kalan bulvarda hummalı bir peyzaj çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 hafta boyunca alanda çalışan ekiplerimiz, caddeyi ikiye ayıran refüjde iş makineleriyle mevcuttaki eski çalıları söktü. Daha sonra ekiplerimiz, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan 42 adet oya ağacı ile 60 ligüstrüm ağacını refüje belli aralıklarla dikmeye başladı.

Güneş enerjisiyle çalışan kavşak

Öte yandan ekiplerimiz, manolya ağacıyla süslenen LYFA kavşağında da diğer kavşaklara örnek bir çalışma olacak güneş enerji sistemi kurdu. Gün boyu güneş panellerinin enerji topladığı kavşak, hava karardığında kendi elektriğiyle aydınlanıyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi