MENÜ KAPAT

İsimleri Lüleburgaz’ın parklarında yaşayacak!

 Lüleburgaz Belediye Meclisi Türkiye’nin ve Lüleburgaz’ın değerlerinin isimlerini yeni yapılan parklarda yaşatacak. Bu kapsamda Gökhan Teksöz, Yücel Şınığ, Uğur Mumcu, Sabahattin Ali ve Şehit Eren Bülbül gibi Lüleburgaz ve Türkiye’nin önemli değerlerinin isimlerinin Lüleburgaz’daki çeşitli park ve hobi bahçelerine verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Lüleburgaz Belediye Meclisi Eylül Ayı 2’nci Olağan Meclis Toplantısı Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Lüleburgaz’la ilgili çok sayıda önemli karar alınırken kent genelinde yapılan park ve hobi bahçelerinin de isimlendirilmesi görüşüldü.

Lüleburgaz Belediye Meclisi İsimlendirme Komisyonu’nun hazırladığı rapor doğrultusunda Lüleburgaz ve Türkiye’nin değerlerinin isimleri yeni yapılan hobi bahçesi ve çeşitli parklara verildi.

Basketbolu sevdiren adam unutulmadı

İsimlendirme Komisyonu’nun yaptığı çalışmada, Gençlik Mahallesi Baran Sokak-Baran 2. Ara Sokak kesişiminde yer alan parka, Lüleburgaz’a basketbolu sevdiren adam olarak tanınan ve 2017 yılında genç yaşta kaybettiğimiz Akademi Basketbol Spor Kulübü Başkanı ve basketbol antrenörü Gökhan Teksöz’ün adı verildi. Teksöz’ün adı bu parkta “Gökhan Teksöz Sokak Oyunları Parkı” olarak sonsuza kadar yaşayacak.

Şınığ’ın adı orada yaşayacak

Öte yandan Gençlik Mahallesi Baran Sokak-Narlı Sokak ve Baran 1. Ara Sokak’ın kesiştiği noktada yapılan hobi bahçesine de Lüleburgaz’ın sevilen siması ve 2014’te aramızdan ayrılan Yücel Şınığ’ın ismi verildi. Şınığ’ın adı artık Lüleburgazlıların tarımsal üretim bilinciyle üreteceği hobi bahçesinde yaşayacak.

O parka Sabahattin Ali’nin ismi verildi

2 Nisan 1948’de Kırklareli sınırında öldürülen Türk edebiyatının unutulmaz yazar ve şairi Sabahattin Ali’nin de ismi yeni yapılan parka verildi. Bu doğrultuda Gençlik Mahallesi Zeliha Özbek Caddesi, Eray Sokak ve Selami Şaşmaz Caddesi kesişiminde yapılan parka Sabahattin Ali Parkı ismi verildi.

İyi ki varsın Eren!

Bu kapsamda 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Şehit Eren Bülbül’ün de ismi parklardan birine verildi. Şehit Eren Bülbül’ün ismi Gençlik Mahallesi Eski İstasyon Caddesi üzerinde, minibüs otobüs garajı yanında yapılan parka verildi.

Uğur Mumcu unutulmadı

Bir diğer isimlendirilen park ise Yılmaz Mahallesi Set Sokak, Vural Sokak, Arka Bahçeler Sokak’ın kesiştiği bölgede yapılan park oldu. Bu parka 24 Ocak 1993’te hain saldırı sonucu katledilen araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun ismi verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi