MENÜ KAPAT

İsa Gabralı Kupası AK Nişasta’nın oldu

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Veteran Spor Kulübü Derneğinin birlikte düzenlediği 5. Yaz Akşamları Yıldızları Futbol Turnuvası İsa Gabralı Kupası müsabakaları 1 Ağustos’ta sona erdi.

Önceki yıllarda Sabri Doğrugiden, Necati Kayhan, Cavit Dedeoğlu ve Soner Emek hocalarımızın adına düzenlediğimiz turnuvamızı
bu yıl 32 takım ve yaklaşık 700 sporcunun katılımı ile İsa Gabralı hocamız adına düzenledik.

24 Haziran – 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen turnuvanın final maçında Ak Nişasta ile Gençlerbirliği karşılaştı. Ak Nişasta karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak İsa Gabralı Kupası’nın sahibi olmayı başardı.

Turnuvada Dereceye Giren Takımlar:

Şampiyonluk Kupası: AK Nişasta

İkincilik Kupası: Gençlerbirliği

Üçüncülük Kupası: Rafel Alüminyum Kuaför Kerim Ortaklığı

Turnuvanın En’leri:

En çok gol atan futbolcu: Ali Rıza Gündüz

En iyi kaleci: Yusuf Kılıç

En centilmen takım: Ceylanköyspor

FOTOĞRAFLAR

İsa Gabralı kimdir?

18 Ocak 1960 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan İsa Gabralı futbola Lüleburgazspor altyapısında başladı. 1974 yılında Lüleburgazspor A takımına yükseldi.

Lüleburgazspor’un Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi eleyen efsane kadrosunda yer aldı. 1976 yılında genç milli takıma seçildi. Genç milli takım kaptanlığı da  yapan İsa Garalı sonrasında Amatör Milli Takımı ve Ümit Milli Takımlarının da formalarını giydi.

1981-1982 sezonunda Türkiye l. Lig takımlarından Bursaspor’a transfer oldu. Askerlik görevini yaparken de 2.Lig takımı olan Ankara PTT Spor’da oynadı.
1985-1986 sezonunda Edirnespor formasını giyen İsa Gabralı 1986- 1987 sezonunda ise 1.1ig takımı olan Rizespor’a transfer oldu. Burada 3 sezon oynadıktan sonra futbolu bıraktı.

Futbolu bıraktıktan sonra Kırklareli Bölgesinde hakemliğe başladı ve deplasmanlı amatör ligde görev yaptı. 1991 yılında UEFA A lisansı, 1992 yılında teknik direktörlük lisansı, sonrasında da UEFA PRO lisansı alarak 28 yıldır faal teknik direktörlük hayatına devam etmektedir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi