MENÜ KAPAT

İş Fikri Geliştirme Hackhatonu Tamamlandı

Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 2018  İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesinin ‘İş Fikri Geliştirme Hackathonu’ tamamlandı.

Yüzlerce lise öğrencisi arasından seçilen 120 öğrenci iş fikirlerini test edecekleri ve fikirlerini geliştirecekleri çok önemli bir fırsat elde ettiler. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirilen İş Fikri Geliştirme Hackathonu, geleceğin yıldız girişimcileri için hazırlanan, Liseler İçin Girişimci Zihin Yapısı sunumu ile başladı. Sunumdan sonra verilen aranın ardından ‘Speed Networking’ ve ‘Fikrini Anlat’ kısmı ile üretilen projenin adının ne olduğu, bu proje fikrinin akıllara nasıl geldiği konuşuldu. Programın devamında Müşteri Ürün Hikayesi Mentorluk Çalışması, Araştırma Geliştirme Seansı, Sunumlar ve %100 Hack Seansı, Araştırma Sonucunu Değerlendirme ve Ara Çalışma Çalıştayı ile program tamamlandı.

Hackathon neden yapıldı?

Toplamda Hackathon’a 32 proje ekibi katıldı. 120 öğrenciden oluşan 32 proje ekibi, öğretmenlerinin eşliğinde eğitim aldılar. Eğitimi alan öğrenciler arasından oluşturulan 2 proje ekibi 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde gerçekleştirilen ‘İş Fikri Geliştirme Hackathon’unda liselerini temsil ettiler ve Ertuğrul Belen ile Taylan Demirkaya’nın desteği ile iş fikrilerini test etme ve geliştirme  imkanı buldular.

İş Fikri Geliştirme Hackathonu’nun da içinde yer aldığı Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı kapsamında belirli amaçlara ulaşılması hedefleniyor. Program kapsamında şu amaçların gerçekleştirilmesi planlanıyor: ilçemizde liselerde öğrenim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak, girişimciliğin lise öğrencilerinin kariyer seçenekleri arasında yer alabilmesini sağlamak, girişimcilik konusunda eğitim verebilecek, gençlere iş fikirlerini geliştirmede rehberlik edecek ilçemizdeki gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olmak, liselerde girişimcilik derslerinin aktif olmasına destek sağlamak.

Projenin İşleyiş Süreci

Projenin ilk bölümünde gönüllü öğretmenlere eğitim verildi. İkinci bölümünde de eğitime katılan gönüllü öğretmenler görevli oldukları liselerde 26 Mart 2018 – 20 Nisan 2018  tarihleri arasında, aldıkları eğitimi öğrencilerine aktardılar ve uygulanabilir iş fikirleri üretmelerinde destek oldular. Proje kapsamında yüzlerce öğrenci arasından seçilen 120 öğrenci öğretmenleri eşliğinde eğitim aldılar.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi