MENÜ KAPAT

‘İş Fikri Geliştirme Hackathonu’ tamamlandı

Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, hayata geçirilen ve ikincisi düzenlenen  “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesinin ‘İş Fikri Geliştirme Hackathonu’ Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) 21-22 Şubat’ta gerçekleştirildi.

Yüzlerce lise öğrencisi arasından seçilen öğrenciler iş fikirlerini test edecekleri ve fikirlerini geliştirecekleri çok önemli bir fırsat elde ettiler. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirilen İş Fikri Geliştirme Hackathonu, geleceğin yıldız girişimcileri için hazırlanan, Liseler İçin Girişimci Zihin Yapısı sunumu ile başladı. Sunumdan sonra verilen aranın ardından ‘Speed Networking’ ve ‘Fikrini Anlat’ kısmı ile üretilen projenin adının ne olduğu, bu proje fikrinin akıllara nasıl geldiği konuşuldu. Programın devamında Müşteri Ürün Hikayesi Mentorluk Çalışması, Araştırma Geliştirme Seansı, Sunumlar ve %100 Hack Seansı, Araştırma Sonucunu Değerlendirme ve Ara Çalışma Çalıştayı ile program tamamlandı.

Hackathon neden yapıldı?

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde gerçekleştirilen ‘İş Fikri Geliştirme Hackathon’unda liselerini temsil ettiler ve Ertuğrul Belen ile Taylan Demirkaya’nın desteği ile iş fikrilerini test etme ve geliştirme  imkanı buldular.

İş Fikri Geliştirme Hackathonu’nun da içinde yer aldığı Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı kapsamında belirli amaçlara ulaşılması hedefleniyor. Program kapsamında şu amaçların gerçekleştirilmesi planlanıyor: ilçemizde liselerde öğrenim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak, girişimciliğin lise öğrencilerinin kariyer seçenekleri arasında yer alabilmesini sağlamak, girişimcilik konusunda eğitim verebilecek, gençlere iş fikirlerini geliştirmede rehberlik edecek ilçemizdeki gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olmak, liselerde girişimcilik derslerinin aktif olmasına destek sağlamak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi