MENÜ KAPAT

İnovasyon ve Tasarım Çadırı’yla bilgilerini tazelediler

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında 21-22-23 Nisan tarihlerinde Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği çadır etkinliklerinde, Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından ilk kez İnovasyon ve Tasarım Çadırı ile Sanal Gerçeklik Çadırı kuruldu.

İnovasyon ve Tasarım Çadırı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde 05-16 yaş arası 970 çocuk, vr teknolojisiyle tanışma fırsatı elde etti. Sanal Gerçeklik çadırına ilgi gösteren çocuklar, okulda aldıkları eğitimlerine katkı sağlayacak “Samanyolu Galaksisi” programıyla gezegenleri izleyerek öğrendiler. Çocuklar Sanal Gerçeklik gözlüklerini kullanarak Sanal Gerçeklik Çadırı’nda keyifli dakikalar geçirdiler. Ayrıca İnovasyon ve Tasarım Çadırı’nda çocuklarımız, Google Tilt Brush programıyla tanışarak 3D çizim tekniklerini deneyimleme fırsatı elde ettiler.

Google Tilt Brush nedir?

Google’n HTC Vive VR ile birlikte kullanıma sunduğu Tilt Brush ile sanal ortamda resim yapabilirsiniz. Tilt Brush kullanıcılara sıradan bir resim fırçasının çok daha ötesinde bir deneyim sunuyor. Tilt Brush ve HTC Vive VR ile bulunduğunuz ortam bir anda paletiniz haline dönüşüyor.

Çadır etkinliklerinde Lüleburgaz’da eğitim gören öğrencilerin teknolojiyi eğitimde, sanatta ve kişisel gelişimlerinde kullanmalarını sağlamak amacına ulaşıldı.

 

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi