MENÜ KAPAT

İklim değişikliğine karşı bisikletle mücadele!

‘CCGS/031 referans numaralı İklim Değişikliğine Karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz Projesi’nin kapanış toplantısı 12 Eylül’de gerçekleştirildi. 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘CCGS/031 referans numaralı İklim Değişikliğine Karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz Projesi’nin faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir. ‘İklim Değişikliği Kamu Bilincinin Artırılması ve Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi için Teknik Destek Programı’ 15 Eylül 2017 – 15 Eylül 2018 tarihleri arasında yürütüldü.

Projenin kapanış toplantısı İklimIN Projesi Tanıtım Filmi ile başladı. Tanıtım filminin ardından, Proje Koordinatörü Seden Özen Ergin, proje performans hedeflerini ve gerçekleşme oranlarını paylaştı. Çevre Mühendisi ve Lüleburgaz Belediyesi Plan Proje Müdürü Sibel Balta da karbon ayak izi araştırma sonuçlarını açıkladı. Toplantı, proje ortağımız Lüleburgaz Bisiklet ve Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Atıf Aral’ın konuşması, projede özveriyle görev almış bisiklet taksi şoförlerimizin (M. Asilhan Onayoğlu, Hasan Koçarslan, Berkay Ordu, Tarık Akbulut) ve bisiklet eğitmenimiz Buket Övünbay’ın proje tecrübe paylaşımı ile devam etti.

“Projelerimiz artarak devam edecek”

Toplantıda Belediye Başkanımız Murat Gerenli de projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Gerenli konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Lüleburgaz’da Meclisimizin aldığı kararla 2017 yılını Bisiklet Yılı ilan ettik. Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisini(LYMBA) kurduk. Bu projeyle beraber Lüleburgaz’da bisiklet kullanımı artırmak için, doğru ve güvenli bisiklet kullanmayı artıracak çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Aynı zamanda Türkiye çapında ses getiren bir projeye de imza attık. Bisiklet taksiler tüm yurtta duyuldu. Yarışmalara dahi konu oldu. Böylece Lüleburgaz’ın tanınırlığının artırılmasına katkı sağlamış olduk. Bunun için çok ama çok mutluyuz. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dünyamızı ödünç aldığımız gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak için Lüleburgaz Belediyesi olarak elimizden geleni yapıp projelerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

Toplantının sonunda Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından Lüleburgaz Bisiklet ve Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Atıf Aral’a, projede görev almış bisiklet taksi şoförlerimize ve bisiklet eğitmenimize projenin doğasına uygun olarak çam fidanı takdim edildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi