MENÜ KAPAT

İhtiyacı olana evde temizlik

Lüleburgaz Belediyesi Temmuz, Ağustos ve Eylül ayında toplam 27 ihtiyaç sahibi vatandaşın ev temizliğini gerçekleştirerek sosyal belediyecilik örneği sergiledi. Bunun yanı sıra belediye ekipleri, talep doğrultusunda vatandaşların aylık kişisel hijyen bakımlarını da gerçekleştirerek vatandaşının yanında yer alıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, koronavirüs salgının çıktığı günden bu yana yaptığı maddi ve gıda yardımlarının yanı sıra ihtiyacı olan vatandaşların evlerini de temizliyor. Mahalle muhtarlarının her ay tespit ettikleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için dilekçeyle başvuru yaptığı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yaptığı ön araştırmanın ardından vatandaşın evini temizliyor.

Baştan aşağı temizlik

Yapılan ön araştırmanın ardından kişilerin ihtiyaç sahibi olduğunun tespit edilmesi sonucunda harekete geçen ekipler, ayda en az bir kez evleri baştan aşağı temizliyor. Ekipler gelen talepler doğrultusunda aynı adrese 2 haftada bir giderek evin bütün temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor.

27 haneye ulaşıldı

Bu kapsamda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 27 ayrı adreste temizlik gerçekleştirdi. Üç kişinin de kişisel hijyen temizliğini gerçekleştiren ekipler, “Alan el veren eli görmeyecek” prensibiyle hareket ediyor.

Vatandaş da başvurabilir

 Öte yandan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, muhtarların yanı sıra vatandaşın da ihtiyaç sahibi kişiler için bizzat başvuru yapabileceğini söyledi. Servet, “Bununla ilgili olarak vatandaşlarımızın 4445539 numaralı çağrı merkezimizi araması ya da belediyemiz Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne müracaat etmesi yeterlidir” dedi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi